NASCAR: 25 éve senki sem láthatott hasonlót!

""

Szombaton rendezték meg a Quicken Loans 400-as NASCAR Sprint Kupa Széria futam időmérő edzését, amely történelmire sikeredett. A pole pozíciót pályafutása során először Marcos Ambrose (Richard Petty Motorsports, Chevrolet) szerezte meg.

A harmincöt esztendős tasmaniai születésű versenyző emlékezetessé tette sprint kupa pályafutása első pole pozícióját, ugyanis 25 év után ő lett az első olyan versenyző, aki 200 mph fölötti sebességgel szerezte meg az első helyet. Ambrose 203.241 mph-s (327.085 km/h) sebességet ért el.

Utoljára 1987-ben Bill Elliott a talladega-i időmérő edzésen volt képes hasonló teljesítményre. Az egyszeres sprint kupa bajnok 203.827 mph-s sebességre volt képes.Érdekesség, hogy a sprint kupa széria történelmében Ambrosé a 11. leggyorsabb pole pozíció, nem mellesleg megdöntötte Ryan Newman 2005-ös pályarekordját (194.232 mph). Newman rekordját 40 versenyző döntötte meg a szombati időmérőn.

A rekorddöntés várható volt, ugyanis a pénteki szabadedzésen Greg Biffle (Roush Fenway Racing, Ford) 204.708 mph-s sebességet ért el. Még egy apró érdekesség. Ambrose jelenlegi csapatfőnöke, a legendás Richard Petty 1972-ben 157.607 mph-s sebességgel szerezte meg ezen a pályán a pole pozíciót.