Nemzetközi labdarúgás

Napi cuki: kutya lopta el a show-t az argentin élvonalban

Kép forrása: képernyőfotó: X / All About Argentina

Váratlan betolakodó zavarta meg a Rosario Central-Tigre bajnokit.

Percekig állt a játék a Liga Profesional (argentin első osztályú bajnokság) alapszakaszának 9. fordulójában, amikor a szezont jól kezdő Rosario Central a középmezőnyben „vitézkedő” Tigrét fogadta.

A hazai együttes a 38. percben rövid VAR-közjáték után szerezte meg a vezetést, ám mégsem a vezető találat okozta a legnagyobb szünetet az első játékrészben.

A 13. minutumra fordulva ugyanis egy kutya szaladt a pályára, a jószágot pedig hosszú percekig üldözték, mindhiába. Az ebet a rendezők és a játékosok is próbálták megfogni és lekísérni a pályáról, ám az rendkívüli ügyességgel szlalomozott át a többször fenékre hüppenő biztonságiakon.

Végül – nem sokkal később – folytatódhatott a játék: a már említett hazai gól után a második játékrészben több meccslabdát is elpuskázott a Central, amit a Tigre a 81. percben megbüntetett, és Romero révén elvitt egy pontot Rosarióból.

A mérkőzés összefoglalóját az alábbi hivatkozásra kattintva tekintheti meg: