Nani volt a Tottenham végzete – videó

A Tottenham Hotspur 21 éve nem nyert az Old Traffordon, akkor Gary Lineker góljával nyertek a Manchester ellen. Nem ígérkezett tehát könnyű feladatnak a győzelem a Hotspur számára, főleg úgy, hogy a United idén még veretlen a bajnokságban. A hazaiaktól Wayne Rooney, Michael Owen, Owen Hargreaves, Antonio Valencia és Ryan Giggs is hiányzott sérülés miatt. A kezdőcsapatban így sem kapott helyet Paul Scholes és John O’Shea sem, a másik oldalon Pavljucsenko és Crouck kezdett a nagy nevek közül a kispadon.

A Manchester kezdte jobban a mérkőzést, három perc elteltével Nani lőtt kapura, Gomes biztosan védett. Öt percre rá meghűlt a vér a hazai szurkolókban, Van der Vaart 20 méteres lövése után ugyanis a jobb oldali kapufáról vágódott vissza a mezőnybe a labda. Nem sokkal később Carrick lőtt távolról, de a kapus üggyel-bajjal védett.

Ezt követően inkább a szabálytalanságok vették át a főszerepet a mérkőzésen, a 31. percben azonban megszerezte a vezetést a Manchester. Nani, a Premier League gólpassz királya jobb oldali beívelése után Vidics fejelt a kapu jobb oldalába. A gól után támadóbban lépett fel a Tottenham Modric lövése után Van ser Sar védett bravúrral. A félidő végén még egy Berbatov helyzet adódott, de Gomes védeni tudott, így 1-0-s hazai vezetéssel vonultak a csapatok a szünetre.

A második félidő aztán sokkal visszafogottabb játékot hozott, mint az első. A hazaiaknak jó volt az eredmény, a Tottenhamben pedig nem volt elég átütő erő ahhoz, hogy helyzeteket alakítson ki. Egy óra elteltével Bale került helyzetbe, de lövése után mellé ment a labda. A 68. percben Nani ugratta ki Chicharitót, akinek lövését védte Gomes. A 72. percben aztán majdnem egyenlített a vendégcsapat, Pavljucsenko 23 méteres lövése Vidicsen pattant meg és majdnem a hálóba került.

A 85. percben aztán végleg eldőlt a mérkőzés, méghozzá egy fura góllal. Gomes kapus leállította a labdát, mert azt hitte szabadrúgással jön a Tottenham kifelé, ezt használta ki a kapus mögül érkező Nani, aki berúgta a labdát a kapuba. Ezzel a találattal el is dőlt a mérkőzés, a Manchester megérdemelten nyert 2-0 arányban a Tottenham ellen.

Manchester United- Tottenham Hotspur 2-0 (1-0)
Old Trafford, 75223 néző. Vezette: Mark Clattenburg.
Manchester: Van der Sar – Rafael (Brown 65.), Ferdinand, Vidics, Evra – Nani, Carrick, Fletcher, Pak – Chicharito (Obertan, 87.), Berbatov (Scholes, 64.)
Tottenham: Gomes – Hutton, Gallas, Kabul, Assou-Ekotto – Lennon, Jenas (Palacios, 66.), Modric, Bale – Van der Vaart (Crouch, 77.) – Keane (Pavljucsenko, 62.)
Gólszerzők: Vidics (31.), Nani (85.)