Nainggolan büntetett, kiszakadt a háló!

""

Csalódással búcsúzott a svéd válogatottól Zlatan Ibrahimovic. A válogatottól ezzel az Eb-vel búcsúzó világsztár sem kiszolgálást, sem segítséget nem kapott a csapattársaitól, így búcsúzott Svédország. A skandinávok – bár nekik muszáj volt győzniük, a belgáknak pedig a döntetlen is elég lehetett volna a továbbjutáshoz – abszolút hatástalanok voltak, szabadrúgásokból beíveléseken kívül helyzetet is alig alakítottak ki.

Ugyanakkor a belgák is sok helyzetet puskáztak el, illetve Marc Wilmots irányításával valahogy nem sikerül annyit kihozniuk magukból, mint amennyi a játékosállományban benne lenne. Az első félidőben például,, ameddig még nem tették rá a svédek a gázra teli talppal, addig még nem nagyon tudtak helyzeteket kialakítani. Szögletből (Meunier) és kontrából (De Bruyne) is próbálkoztak, de Isaksson így is kényelmesen védett.

A második félidőben viszont már kezdett felpörögni a tempó. Ekdal helyzete után Ibrahimovicnak már a kapuba is sikerült betalálnia (lesről, tehát nem adták meg), és Guidetti is veszélyesen játszott, aki a ziccerén kívül semmit nem mutató Berg helyére állt be.

A vezetést (és így a győzelmet jelentő gólt) viszont Belgium szerezte meg. Ahogy jöttek előre a svédek, hogy megszerezzék a győzelmet jelentő gólt, úgy egyre több helyet kaptak a támadásokhoz. Lukaku egymás után három helyzetet is kihagyott, miután egy az egyben hagyták Granqvisttel (illetve a másodikat les miatt nem adták meg). A 84. percben pedig jött Eden Hazard, aki a bal oldalon elvitte a labdát majdnem az alapvonalig, majd visszagurította a tizenhatos elé. Passzát pedig Radja Nainggolan elementáris erővel, jobb külsővel úgy küldte be, hogy az egyből az Eb Gera Zolié mögött második legszebb gólja lett!

A hosszabbításban egyszer még gólhelyzetbe került mindkét csapat (Ibra lőtt mellé, illetve Benteke löketét Isaksson hatástalanította), de gólt szerezniük nem sikerült egyiknek sem. Így Belgium az írektől kikapó olaszok mögött a második helyen továbbjutott, és vasárnap este kilenckor a mieinkkel találkozik Toulouse-ban!

Svédország – Belgium (0-0)

Nizza, Stade de Nice, v: Brych (német)

Svédország: Isaksson – Lindelöf, E. Johansson, Granqvist, M. Olsson – S. Larsson (Durmaz, 70.), Ekdal, Källström, E. Forsberg (Zengin, 82.) – M. Berg (Guidetti, 64.), Ibrahimovic.

Belgium: Courtois – Meunier, Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Nainggolan, Witsel – Carrasco (Mertens, 71.), De Bruyne, Hazard (Origi, 93.) – Lukaku (Benteke, 87.).

Gól: Nainggolan (84.)

Sárga lap: Ekdal (33.), Johansson (36.) ill. Meunier (30.), Witsel (46.)

A TELJES MENETREND

AZ ÍREK IS MEGCSÍPTEK EGY TOVÁBBJUTÓ HELYET!

94. perc: Vége! Továbbjutottak a belgák, a svédek pedig Ibrahimovic utolsó meccsén, impotens játékkal kiestek!

91. perc: Hó! Alighogy beérkezett, Majdnem be is talált Benteke! Megint Hazard teszi be balról, de Isaksson megint nagyot véd!

87. perc: Lukaku le, Benteke be.

86. perc: Ibra kanalazza alig mellé!

""

84. perc: Jesszusuramisten! Mekkora gól! Nainggolan! hogy eltalálta! A Roma játékosa akkorát lőtt, hogy majdnnem kiszakadt a háló! Pedig Hazard visszapassza még egész áartlanul nézett ki, de akkorát külsőzött Nainggolan, mint Roberto Carlos ’97-ben!

82. perc: Forsberg le, Erkin be.

81. perc: Mertens kavargat a büntetőterület bal szélén, de Isaksson bravúrral véd a rövid alsónál!

79. perc: Lukaku most már egyre többször találja magát egy az egyben valamelyik védővel. Most Granqvistről fordul le, de föléküldi.

75. perc: Ibra szabadrúgás 25-ről, középről. A bal alsó fele megy, de Courtois kiüti!

73. perc: Lukaku kap nagy labdát Granqvist mellett, akit úgy maga mögött hagy, mint birodalmi csillagromboló a feliratot, de belelövi Isakssonba. Pillanatokkal később már megoldja a helyzetet, és beemeli a kapus felett, de ekkor meg les miatt nem adják meg.

71. perc: Marc Wilmots is cserél: Carrasco le, Dries Mertens be.

70. perc: Larsson helyére érkezik Durmaz.

69. perc: Életre kelnek a svédek! Guidetti rúgta a kapura keresztbe, de kifejelik Ibra elöl.

66. perc: Na, De Bruyne előtt akadt hely, és rá is pörkölte, de Isaksson védett.

63. perc: Na végre, megrezdült a háló! Igaz, Ibra lesen volt, mire felpattant elé a labda.

60. perc: Ahhoz képest, hogy gólt kéne szerezniük, még saját térfelükön sem támadnak le a svédek, amit nem igazán értek. Hiszen ha így marad, mehetnek haza Ibra utolsó meccse után…

58. perc: Carrasco vesz át rosszul a jobbszélen egy labdát, amivel elúszik a kontra lehetősége. Lukaku elöl Johansson tisztáz, a szögletet pedig mindenfajta megeröltetés nélkül takarítják el a svédek.

57. perc: Na, jó, hogy mondom, hogy beszorultak a belgák: most már három perce birtokolják a labdát a svédek térfelén, de a tizenhatos közelébe sem jutottak.

54. perc: Reménytelen Ibra helyzete. amikor elölmarad, akkor hiába kap labdát, négyen veszik körbe, mire megérkezik az első csapattárs. Amikor pedig visszajön a középplyára, akkor nyolc embert kellene kipasszolnia, ami még neki is nehéz.

53. perc: Most egy kicsit beszorul a belga csapat, de Courtois biztosan védte Ekdal lövését.

50. perc: Eddig elég fájdalmas a svéd válogatottnak az Eb: két és fél meccsen egyszer találták el a kaput, egyetlen góljuk pedig nem is önerőből született, hanem Clark segítette ki őket az ír derbin.

46. perc: Folytatódik a csata! Máris Martin Olsson szerez labdát a belga védelemben, de kivezeti a labdát az alapvonalon túlra.

21.55: A másik mérkőzésen is 0-0; az olaszok mindössze egyszer lőttek kapura, miután lecserélték a fél kezdőcsapatot.

21.52: Mivel ebből a csoportból a másodikkal játsszunk, így a belgák a leendőbeli ellenfelek. A svédekkel jobban járnánk, de azért a belgák se hibátlanok.

47. perc: Szünet! Gyorsan elment ez a félidő, ami arra utal, hogy jó foci volt, Berg kivételével mégsem tudott senki sem nagyobb helyzetbe kerülni. Talán, ha Lukaku előbb indulna a beadásokra, vagy Menier pontosabb, akkor már vezethetne Belgium, de így még 0-0, amivel a belgák a továbbjutók, a svédek kiesnek.

46. perc: Witsel tett csúnya ütő mozdulatot, amiért jár a sárga lap.

45. perc: Mekkora helyzet maradt ki! Egy kisszöglet után De Bruyne ívelt középre, és Menier csak centikkel csúsztatott a hosszú alsó mellé!

40. perc: Akcióból inkább a belgák veszélyesebbek, akiknél többet is van egy kicsivel (53-47%) a labda. A svédek maximum pár szabadrúgásra jók, de Berg kísérletét kivéve abból sem volt helyzet.

37. perc: Hazard és Ferreira-Carrasco helyet cserélt. Most már előbbi jobb, másik a bal oldalon.

36. perc: Johansson is kap egy sárgát – túlságosan is ,,nem hagyta élni" Lukakut, akinek gyakorlatilag rámászott a hátára, miközben ő a labdát próbálta megjátszani.

34. perc: A Vertonghennek legurított szabad viszont elakad a sorfalban, Lukakunak pedig megint nem jó a beadás.

33. perc: Ekdal kap sárgát. De Bruyne túl veszélyesen vezette a labdát a svéd térfélen, és három a három ellen támadhattak volna a Vörös Ördögök.

30. perc: Megunta a játékvezető Meunier sorozatos szabálytalanságait, sárga lap.

29. perc: De Bruyne még a bal oldalon…. de Lukaku megint egy-két méterrel hátrébb, mint ahova a beadás érkezett.

28. perc: A két főszereplő, Ibrahimovic és Hazard:

""

26. perc: Forsberg cselezget a tizenhatos előterében, és inkább hagyják, mint felrúgják; passzára viszont érkezik Ibra, aki nem lövi sokkal mellé!

25. perc: Hazard keverget középen, De Bruyne-nek teszi le, de a City középpályása nem küldi eléggé a jobb kapufa mellé, így Isaksson kényelmesen véd.

24. perc: Metodikus svéd támadás során Larsson és Ibra passzolgat; előbbi a középpálya mögé került, de 25 méteres lövése messze elkerüli a kaput.

22. perc: Forsberg passzol Ibraának, aki felprögeti, majd ráküldi, de Alderweireld rajta volt, mint egy pióca, így lepattan a blokkról.

20. perc: Nem biztos, hogy sokáig fog játszani Granqvist. Eric Hamrén most küldte el melegíteni Pontus Janssont. Sérülés?

16. perc: Lindelöf teszi arrébb Hazardot. Szép judodobás volt!

15. perc: Úgy látszik, egyelőre csak a belgák tudnak kontrákat vezetni, a svédek túl lassan játszanak ahhoz, hogy sebességből próbálják megverni Vermaelenéket.

12. perc: Sőt! Vertonghen beadásáról alig késik le Lukaku, majd Hazard lövését blokkolja Granqvist!

10. perc: Úgy látszik, ahhoz képest, hogy a svédeknek kellene nyerniük, a belgák sem ijednek meg a labdától. Még akár jó meccs is lehet ebből!

6. perc: Lukaku lő! De Bruyne cselei után Isakssonnak kell védenie!

5. perc: Megérkezett az első svéd helyzet is! Egy lefejelt szabadrúgát Marcus Berg bombázott rá középről, de Courtois nagy bravúrral mentett!

3. perc: Első lövés! Witsel próbálkozott Hazard átadásából, de lecsúszott a külsőjéről, így mellé.

1. perc: És kezdünk!

20.59: A svédeknél Lindelöfnek és Olssonnak kell vigyáznia, nehogy sárgát kapjon; a belgáknál Vermaelen és Vertonghen van az eltiltás küszöbén.

20.58: A legutóbbi hat meccsén a párharcnak 2-0 született… vajon ennyi lesz most is az eredmény?

20.55: Jöjjenek a himnuszok!

20.46: Persze nem csak poénból kell nézni ezt a meccset… HANEM A MAGYAR VÁLOGATOTT MIATT, AKI EZZEL A TOVÁBBJUTÓVAL JÁTSZIK A NYOLCADDÖNTŐBEN!!!

20.44: Ibrahimovic új párt kapott Marcus Bergben, aki John Guidettit váltja. Berg és Ibra jópárszor szerepelt már együtt, így egész jól megértik egymást. Márpedig társakra még Ibrának is szüksége van…

20.43: Mousa Dembélé sérülésével Radja Nainggolan kaphat szerepet a belga középpályán. A Roma fedezete nem annyira jó a labdával, mint Tottenhames honfitársa, de annyit melózik, hogy arra még Gennaro Gattuso is irigy lehetne.

20.33: Eddig 14 egymás elleni mérkőzésből 5 svéd siker és 7 belga győzelem született – értelemszerűen 2 döntetlennel. A gólkülönbség viszont 30-22 a vikingeknek.

20.32: Kezd megtelni a nizzai stadion…