Nagyon simán győzte le a BL címvédő a Juventust

A labdarúgó Bajnokok Ligája G csoportjának ötödik fordulójában a BL címvédő Chelsea és a Juventus egymás ellen lépett a Stamford Bridge-n.

A találkozót Thomas Tuchel együttese kezdte jobban, Rüdiger lövését kellett Szczesnynek védenie.

Az első 20 percben inkább mezőnyjáték folyt, de irányította a Chelsea a mérkőzést.

A 25. percben egy szögletet követően Chalobah góljával megszerezte a vezetést a Chelsea. Egy szögletet követően Rüdigerről került a támadó elé a labda, aki a kapuba lőtte a labdát. (1-0)

Kettő perccel később Morata átívelte Mendyt, de Thiago Silva az utolsó pillanatban menteni tudott. A 38. percben újabb bravúrt kellett Szczesnynek bemutatnia, miután

A Juventusnak az első félidőben egy nagy helyzete volt, azt nem tudta kihasználni, a Chelsea, így a szünetben 1-0-ra vezettek Thomas Tuchel tanítványai.

A második játékrészt nagyon intenzíven indították a kékek, több nagy helyzetet is kihagytak az első tíz percben.

Az 55. percben egy beadást követően James lőtt kapura, lövését Szczesny nem tudta hárítani. (2-0)

Két perccel később újabb találatot szerzett a Chelsea. Rüdiger passzolta Jamesnek, majd a csereként beállt Hudson Odoi elé került, lövése a kapuban kötött ki. (3-0)

Egy óra után a Juventusnak egyetlen valamire való veszélyes helyzete volt, Morata révén.

A 68. percben Kante után egy újabb játékos, Ben Chilwell is megsérült a Chelsea-nél, helyére Azpilicueta állt be.

Tíz perccel később a szintén csereként beállt Werner került gólhelyzetbe, lövését blokkolta Bonucci.

A 86. percben Zyech került nagy ziccerbe, de lövését Szczesny nagy bravúrral védte.

A hosszabbításban egy óriási hibát követett el McKennie a büntetőterületen belül, majd Zyech beadására érkezett McKennie, amivel beállította a 4-0-s végeredményt. A végeredmény Chelsea-Juventus 4-0

Borítókép: Robin Jones/Getty Images