Nagyon mély gödörben, már a Cleveland is erős a Lakersnek

Nincs minden rendben a Los Angeles Lakers háta táján. Az első jel az volt, mikor Phil Jackson élesen bírálta a csapat sztárját Kobe Bryantet, majd Ron Artestet is, aki kijelentette, hogy utál a Lakersben kosarazni. Hétfőn némi meglepetésre kikapott a Charlotte Bobcatstől, a mai játéknapon, azonban sokkolta a Lakers fanatikusait a csapat mai veresége, ugyanis attól a Cleveland Cavalierstől kapott ki, mely előző 40 mérkőzésből, mindössze 3(!) nyert meg. A találkozó első és utolsó negyedét 10 ponttal nyerte meg a Cleveland. A második és a harmadik a Lekersé volt.

A Los Angeles négy riválisa is zökkenőmentesen vette a mai akadályt. A Miami Heat Kanadába a Toronto Raptorshoz látogatott, mely előző 20 mérkőzéséből 17-et elveszített. A floridai csapat egyelten negyed kivételével, de mindegyik játékrészből győztesen jött ki. A másodikat és a harmadikat is 2-2, míg a harmadikat 4 ponttal nyerte meg. Az utolsó 12 perc 23-23-as döntetlennel fejeződött be. A Heatnek, már jelentősen jobb a mérleg mint a Raptorsé, ugyanis LeBron Jamesék előző 10 mérkőzésükből 9-et megnyertek.

A Boston Celtics otthon játszott a New Jersey Nets ellen. A rekordbajnok Massachusetts-i csapat jól kezdte a találkozót, ugyanis 5 pontos előnyre tett szert. A következő felvonásban kiegyenlített a Nets. A harmadik 12 perc 24-24-es döntetlennel zárult. Az utolsó negyedre, azonban összekapta magát a Paul Pierce (31 pont) vezette Boston, mely mindössze 14 egységet vert ellenfelére, nem mellesleg 10 pontot engedett a Netsnek. Érdekesség, hogy a New Jersey 0-9-re áll az Atlanti csoportból érkező ellenfelek ellen.

A Dallas Mavericks is hazai pályán játszott a Sacramento Kings ellen. A találkozón az előző két mérkőzéshez hasonlóan volt olyan játékrész, ahol egyik csapat sem tudott felülkerekedni a másikon. Ez a bizonyos negyed volt az első, amikor is 25-25-re végeztek a csapatok, majd jött két sima Dallas felvonás. A texasi csapat a másodikat 13, míg a harmadikat 5 ponttal nyerte meg. Az utolsó 12 percet a Kings 4 egységgel behúzta. A Miami-hoz hasonlóan a Mavericks is csak egy mérkőzést veszített el előző tíz mérkőzéséből.

A Dwight Howard vezette Orlando Magic-nek nyert a legnagyobb különbséggel a négy csapat közül, ugyanis 25 egységgel verte meg a Washington Wizards. Az összecsapás első negyedét, ugyanis 1 ponttal elvesztette a hazai alakulat, de következő két felvonásban nem volt ellenfele a Magicnek a Wizards, ugyanis a másodikat 10, míg a harmadikat 16 ponttal nyerte meg. Természetesen Magic is követte a mai nap „trendjét”, azaz a találkozón az egyik negyed legyen döntetlen. Ez volt az utolsó felvonás, ahol 21-21-ew végeztek a csapatok.

Hiába döntött rekordot Kevin Love öröme nem lehetett felhőtlen, ugyanis csapata a Minnesota Timberwolves kikapott a Blake Griffib (29 pont) vezette Los Angeles Clipperstől. Visszatérve Lovera, aki szezonbeli 51. dupla dupláját (18pont, 18 lepattanó) szerezte meg megdöntötte George Mikan 1950-es rekordját, ugyanis eddig ő volt az egyetlen. Olyan kosaras, aki az All-Star mérkőzés előtt elért az 50 dupla duplát. A Monta Ellis (35 pont) vezette Goldeln State Warriors hét ponttal győzte le a Utah Jazzt. Sorozatban hatodik győzelmét aratta a Porland Trial Blazers, mely a mai játéknapon a Houston Rocketsot fektette két vállra.

Orlando Magic – Washington Wizards 101-76
Toronto Raptors – Miami Heat 95-103
Boston Celtics – New Jersey Nets 94-80
Cleveland Cavaliers – Los Angeles Lakers 104-99
Detroit Pistons – Indiana Pacers 115-109
New York Kincks – Atlanta Hawks 102-90
Minnesota Timberwolves – Los Angeles Clippers 90-98
Dallas Mavericks – Sacramento Kings 116-100