A mérkőzés első félideje felejthetőre sikerült, a vendégeknél Cristiano Ronaldo harcolt ki szabadrúgásokat, míg a túloldalon Mohamed Salaht keresték a labdákkal, aki gyorsaságára alapozott, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszott.

Az első félidő legnagyobb helyzetét Marcelo hagyta ki, kapásból lőtt Szczesny kapuja mellé. Végül nem jegyezhettünk fel kapura tartó lövést.

A második félidő elején Marcelo indította a leshatáron Cristiano Ronaldót, szokásos cselét bemutatva elfektette Alessandro Florenzit, akinek lábán kissé megpattant a lövés, így védhetetlenül zúdult a Roma kapujába. Ez volt Ronaldo 44. idegenbeli BL-gólja, őt Messi követi a sorban 35-tel.

""

A Romába a csereként beálló Edin Dzeko vitt életet, de igazi nagy helyzetet ő sem tudott kialakítani, visszatett labdáját Vainqueur lőtte mellé, míg Salah rendre belebonyolódott a mozdulataiba.

A végeredményt végül a csereként beállt Jesé állította be, akit senki nem zavart meg, bevitte a labdát a tizenhatoson belülre, majd kilőtte a kapu jobb alsó sarkát.

A Real Madrid kényelmes előnyből várhatja a visszavágót.

AS Roma–Real Madrid 0–2 (Cristiano Ronaldo 57., Jesé 86.)

AS ROMA: Szczesny – Florenzi (Totti, 77.), Manolasz, Rüdiger, Digne – Vainqueur (De Rossi, 77.), Pjanic, Nainggolan – Szalah, El Shaarawy (Dzeko, 64.), Perotti. Vezetőedző: Luciano Spaletti
REAL MADRID: Navas – Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Marcelo – Modric, Kroos, Isco (Kovacic, 64.) – James Rodríguez (Jesé, 82.), Benzema, C. Ronaldo (Casemiro, 89.). Vezetőedző: Zinedine Zidane

A játéknap másik meccsén a Wolfsburg az első félidő 44. percében törte fel a Gent-féle reteszt, ekkor Julian Draxler szerezte meg a vezetést a vendégeknek.

Fordulás után Draxler újra lecsapott, egy remek átemeléssel csapta be a belgák kapusát. A folytatásban Max Kruse is betalált, ráadásul Kruse a kapufát is eltalálta, így a németek már szinte a továbbjutást ünnepelhették.

A hazaiak azonban nem adták fel és a hajrában két gólt is szereztek, Sven Kums és Kalifa Coulibaly is eredményes volt, így még nem teljesen lefutott a továbbjutás sorsa.

Gent–Wolfsburg 2–3 (Kums 80., Coulibaly 89. ill. Draxler 44., 54., Kruse 60.)

PERCRŐL-PERCRE

VÉGE! AS ROMA-REAL MADRID 0-2, GENT-WOLFSBURG 2-3!

Rómában három perc a hosszabbítás!

A 89. percben egy gólra visszajött a Gent, már 2-3!

Ronaldo helyére érkezik Casemiro.

Jesé gólja

Eközben szépített a Gent és Florenzi helyére érkezett Francesco Totti!

GÓÓÓÓÓL! A csereként beállt Jesé! Bevitte a labdát a tizenhatoson belülre, nem támadták, a hosszúba ellőtte.

85. perc: Salah lépett volna meg, de Ramos visszahúzta, sárga lap

83. perc: Salah vette át rosszul a labdát, így oda a helyzet.

81. perc: James lőtt kapu fölé, ezzel pedig véget is ért a meccse, Jesé Rodriguez jön a helyére.

80. perc: Carvajal csúszott be Florenzi elé, a római nép tizenegyesért kiáltott, de a cseh sípmester hajthatatlan.

79 perc: Dzeko elé került a labda egy védőről, de az oldalhálóba lőtt a támadó, eközben Benzema már a második nagy helyzetét puskázza el

76. perc: James beadása után Benzema fejelt a védőbe, majd CR reklamált tizenegyest, de talán kicsit túlzás lett volna.

73. perc: James beadását fejelte kapura CR, nem sok hiányzott a másodikhoz, de elkerülte a kaput a pattogós labda.

72. perc: Vainqueur kapott labdát Dzekótól és egyből lőtt, hatalmas erejű próbálkozása éppen csak elkerülte Navas kapuját.

71. perc: A római védelem bizonytalankodik, majd a túloldalon kellett becsúszva mentenie egy beadást Varane-nak.

""

67. perc: Újfent Jamest ápolják, ezúttal a vállát fájlalja.

Kruse gólja

64. perc: El Shaarawy helyére érkezik Edin Dzeko, a madridiaknál Isco helyére Kovacic.

62. perc: Varane kapja a meccs első sárgáját.

Eközben a Wolfsburg kezdi eldönteni a meccset, Kruse góljával már 0-3!

Cristiano Ronaldo bombagólja

Draxler pimasz átemelése

57. perc: GÓÓÓÓL! Ronaldo kapott egy labdát, bevitte a tizenhatoson belülre, visszahúzta, majd a lövése Florenzin kicsit megpattanva védhetetlenül zúdult Szczesny kapujának bal oldalába!

55. perc: A meccs eddigi legnagyobb helyzete: El Shaarawy lépett ki, de Keylor Navas becsúszva menteni tudott. Ápolni kell a támadót.

Eközben a Wolfsburg megdupázta előnyét, Draxler ismét.

53. perc: Jamest kellett ápolni, de már visszatért a pályára, közben Ronaldo arcába kapott bele Manolasz.

50. perc: Bekezdett a Roma, de továbbra sincs nagy helyzet, egy beadást blokkoltak a madridi védők.

Jönnek a csapatok, a Real Madrid kezdi a második félidőt.

Nézzük meg addig Draxler találatát!

FÉLIDŐ

Egy perc a hosszabbítás, de ez sem hozott eredményt, 0-0.

45. perc: El Shaarawy indult meg a kapu felé, de Varane remekül keresztezett és blokkolta a lövést,  szögletet is Varane fejelte ki.

Eközben Julian Draxler megszerezte a Wolfsburg vezető gólját. Gent-Wolfsburg 0-1

42. perc: Manolasz fejelt kapu fölé egy szögletet követően.

39. perc: Egy madridi les maradt tollban, majd egy szöglet veszett pocsékba, továbbra is kaput eltaláló lövés nélkül vagyunk…

35. perc: Újra kimerészkedett a Roma, Pjanic lövésébe vetődött bele Sergio Ramos, de a szögletből nem lett semmi.

33. perc: Ronaldo emelte fel Marcelónak, aki kapásból tüzelt, de kapu mellé ment. A meccs eddigi legszebb jelenete volt.

32. perc: Beszorult a Roma, de komoly helyzetet nem tud kialakítani a Real, Varane ívelésébe tudott belekotorni CR, de kapu mellé ment.

30. perc: Marcelo gyorsított fel, majd Isco lövésébe feküdt bele Manolasz. Egyelőre a kapusoknak nem volt dolga.

Belgiumban Mitrovics veszélyeztette a saját kapuját, de kapusa megmentette a góltól.

23. perc: Ezúttal Nainggolan terítette le Ronaldót, lap továbbra sincs (eddig nem is volt rá szükség)

""

22. perc: Két madridi szöglet, de Benzema fejese valójában felszabadítja a római kaput.

20. perc: Ronaldo nagyon jókedvű, becsúszva szerelt, majd a kezére pattant a labda.

16. perc: A Roma vette át az irányítást, Perotti visszapassza után El Shaarawy lőtt a kapu fölé.

A másik pályán a Wolfsburg kezdett jobban, már két helyzete is volt a németeknek, de gól egyelőre ott sincs.

10. perc: Megint Vainqueur szabálytalankodott a portugállal, de ezúttal kicsiben végezték el a szabadot, később El Shaarawy vitte földre Jamest, de Kroos beadása után Salah nyargalt végig a pályán, kiharcolva egy szögletet. A szögletet kifejelték a madridiak.

8. perc: Vainqueur pakolt oda Ronaldónak, aki jó 35 méterről el is vállalta a szabadrúgást, de mellé ment.

6. perc: Florenzi magához tért, a Roma átmerészkedett a Real térfelére, Salah kevergetett, de veszély nem alakult ki.

5. perc: Marcelo beadása találta fejbe Florenzit, ápolni kell az olaszt, áll a játék

A Roma szokásos bordó, a Real Madrid ezúttal szürke színű mezben, a hazaiak kezdik a meccset.

Nem teljesen ideálisak a körülmények; közben felcsendült a BL-himnusz!

""

20.40: Máris érkeznek a csapatok az Olimpico gyepére, természetesen telt ház várja a csapatokat!

A Gent–Wolfsburg összecsapás kezdői

Gent: Sels – Nielson, Mitrovics, Asare – Foket, Neto, Kums, Dejaegere, Milicevic – Depoitre, Simon

Wolfsburg: Casteels – Jung, Knoche, Dante, Rodriguez – Träsch, Luiz Gustavo – Vieirinha, Arnold, Draxler – Kruse

AS Roma–Real Madrid, Stadio Olimpico, 20.45

AS Roma: Szczesny – Florenzi, Manolasz, Rüdiger, Digne – Vainqueur, Pjanic, Nainggolan – Salah, El Sharaawy, Perotti

Real Madrid: Navas – Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo – Kroos, Modric, Isco – James Rodriguez, Ronaldo, Benzema

19.45: Érkeznek a kezdőcsapatok

Zidane – aki 2002-ben játékosként BL-t nyert a Real Madriddal – úgy véli, a portugál válogatott szélső csúcsformában van, s az olaszországi győzelemhez épp erre van szüksége együttesének.

Cristiano Ronaldo egyébként a BL mostani kiírásának legeredményesebb futballistája, de a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón úgy felbosszantották az újságírók, hogy viharosan távozott a sajtószobából.

Karim Benzema, a madridiak francia válogatott csatára a római játékosok gyorsaságát emelte ki, s hozzátette: az olaszok nyilván mindent elkövetnek majd azért, hogy hazai pályán nyerjenek, vagyis előnybe kerüljenek a párharcban.

A mérkőzés érdekessége, Zidane mellett a rómaiak edzőjét is nemrégiben nevezték ki. Zidane január 4. óta irányítja a madridi csapatot, a Románál pedig január 14-én került Luciano Spalletti az egy nappal korábban menesztett Rudi Garcia helyére.

""

A két együttes a BL-ben legutóbb a 2008-as nyolcaddöntőben találkozott egymással, s akkor a rómaiak – Spalletti vezetésével – otthon és idegenben is 2-1-re nyertek. Az európai kupasorozatokban nyolc alkalommal játszott egymással a két csapat, négy madridi és három római siker mellett egy döntetlen született. A Real sorozatban hatodszor kerülhet be a BL-ben a legjobb nyolc közé, míg a Roma 2008 után szerepelhet újra a negyeddöntőben. A királyi gárda olasz riválissal szemben megvívott legutóbbi nyolc oda-visszavágós párharcából mindet elveszítette, legutóbb az 1987/88-as BEK-ben, a BL jogelődjében, a Napolival szemben sikerült továbblépnie. Az olasz főváros csapata a spanyolok elleni eddigi párharcaiból kettőt megnyert, hármat pedig elveszített.

""

A szerdai másik nyolcaddöntős párharc első felvonásán a Wolfsburgot fogadja a Gent, amely története során először szerepel a BL-ben. A tavaly Német Kupa-győztes, a Bundesligában második VfL eddig csak egyszer, 2009-ben játszott a legrangosabb európai kupasorozatban, de akkor nem jutott túl a csoportkörön.

A hazai bajnokságban a német együttes csalódást keltő teljesítményt nyújtott az elmúlt időszakban, s bár múlt szombaton hét nyeretlen meccs után újra győzött, jelenleg csak a nyolcadik a Bundesligában. A Gent a belga pontvadászat őszi részét az élen zárta, de február 3-án a kupában, négy nappal később pedig a bajnokságban is kikapott a Club Brugge-től, így visszacsúszott a Jupiler League második helyére.