Kézilabda

Nagyon elverte a Vardar a Fradit

""

A két csapat – amely már biztosan középdöntős – október 14-én, a csoportkör nyitányán 27-27-es döntetlent játszott egymással Macedóniában, így bizakodhattak az FTC-szurkolók. A vendég sztárcsapat azonban gyorsan lehűtötte a kedélyeket, ugyanis kedve szerint szerezte a gólokat, s bő negyedóra után már kilenc góllal vezetett. Elek Gábor dolgát nehezítette, hogy Szekeres Klárát tíz perc elteltével már kétszer is kiállították a játékvezetők.

A fordulást követően folytatódott a vendégek dominanciája, a Ferencváros erejéből csak egy-két szép akcióra futotta.

Női BL, 5. forduló:

B csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria – Vardar Szkopje (macedón) 24-37 (12-21)
Syma-csarnok, 3500 néző. V: Christiansen, Hansen (dánok)
FERENCVÁROS: Szikora – Lukács V., Kovacsics 1, Snelder 4, Szekeres, Szucsánszki 2, Schatzl 2 (2). Csere: Bíró (kapus), Pena 4, Mészáros R., Hornyák D. 3, Jovanovics 4, Faluvégi 1, Szarka 3. Edző: Elek Gábor
VARDAR: Leynaud – Radicsevics 6, Lazovic 3, Hmirova 1, Covic 3, Penezic 4 (2), Mavsar 6 (3). Csere: Pessoa (kaus), Damnjanovics 1, Lekics 7, Lacrabere 4, Herrem 2, Klikovac, Risztovszka, Iljina. Edző: David Davis
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/5

A csoport másik mérkőzésén:
Leipzig (német)-Asztrahanocska (orosz) 30-27 (14-14)

Az állás: 1. (és már középdöntős) Vardar Szkopje 9 pont, 2. (és már középdöntős) Ferencváros 7, 3. Asztrahanocska 2 (128-156), 4. Leipzig 2 (117-151)