Kézilabda

Nagy László volt a Barcelona vezére

Nagy várakozás előzte meg a szuperrangadót, hiszen a Barcelona a korábban Ciudad Real néven induló csapat költözése óta most először lépett pályára Madridban, az Atlético otthonában, amelynek fanatikusai majdnem meg is töltötték a tizenháromezres Palaico de Vistalegre-t. Korábban soha ennyien nem láttak a helyszínen kézilabda bajnokit Ibériában.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, ha a vendég Barcelona meg is lépett két-három góllal, a madridiak mindig vissza tudtak kapaszkodni. A második játékrészben aztán a világválogatott Nagy László igazán kitett magáért, és rendkívül jól játszott! Igaz persze, hogy a magyar játékos csak támadásban volt bent, ám előbb góljaival, majd szenzációs gólpasszaival szinte egymaga vitte hátán a katalánokat.

Az amúgy végig rendkívül kemény mérkőzés hajrájában aztán némileg elszabadultak az indulatok: előbb az ötgólos Siarhei Rutenkát állították ki piroslappal szándékos szabálytalanságért (elütötte egy ziccerben támadó madridi riválisát), majd az ezt követően megítélt büntetőnél Kiril Lazarov (Atlético) némi cselezés után fejbe dobta a négyeshez előremerészkedő Danijel Saricot, így a madridi gólzsák is a kiállítás sorsára jutott, tettét szándékosnak ítélték a játékvezetők. A találkozó utolsó perceiben 23-23 után Nagy előbb egy közel tizenkét (!) méterről pókhálózta ki a rövid felső sarkot, majd egy időn túli szabaddobásgóllal a végeredményt is ő állította be.

"Szolid volt az ünneplés, mivel kedden már a szintén BL-résztvevő Ademar Leónt fogaduk hazai pályán. Külön motivált, hogy a szeptemberi Szuperkupa-döntőn nem ment a játék, úgy éreztem, nem tettem eleget a csapatért. Most úgy gondolom, ez is sikerült" – mondta a Nemzeti Sportnak a találkozót végül nyolc góllal befejező, ezáltal a mezőny legeredményesebbjének bizonyuló Nagy László.