Nagy csata egy félidő után, döntetlenre áll a Ferencváros

A labdarúgó Európa-liga csoportkörének második fordulójában a Ferencváros és a Betis találkozott egymással. Peter Stöger mindössze két helyen változtatott a hétvégi Újpest elleni derbihez képest.

A mérkőzés első lövésére a 9. percig kellett várni, Uzuni lövése ment fölé.

Két perccel később ismét az albán adott be középre, lövése megpattant, így szöglettel jöhetett a Ferencváros, amelyből nem alakult ki gólveszély.

Az első negyedóra után kiegyenlített volt a találkozó, a kapusoknak nem kellett bravúrt bemutatni.

Két perccel később Fekir góljával megszerezte a vezetést a Betis. Rodri tette középre a labdát, és a francia támadó Fekir három ember között lépett ki, és szerezte meg a vezetést a spanyoloknak. (0-1)

30’ #FerencvárosRealBetis 0-1 #DíaDeBetis #EuroBetis #UEL pic.twitter.com/CO930nOK77

— Real Betis Balompié (@RealBetis) September 30, 2021

A gól után igyekezett gyorsan válaszolni Peter Stöger együttese, egy távoli lövést blokkoltak a védők.

A félidő felénél felbátorodtak a zöld-fehérek, de helyzetig nem jutottak el.

A 25. percben Laidouni lőtt kapu fölé mintegy 20-22 méterről.

Az első fél óra elteltével újabb szögletet rúghatott a Ferencváros. Uzuni beívelését Sami Mmae fejelte kapura, Rui Silvának kellett védenie.

Két perccel később Guardado fejelt kapura Dibusz óriási bravúrral védett.

Tíz perccel az első félidő vége előtt a Betis birtokolta a labdát, mezőnyfölényben játszott Manuel Pellegrini együttese.

Két perccel később aztán óriási helyzetbe került a Ferencváros. Civic beadása után Mmae beadása ment mellé.

Két perccel később egyenlített a Ferencváros.  Egy óriási védelmi hiba után Uzuni ugrott ki, aki 18 méterről a kapuba emelt. (1-1)

Így a szünetben Ferencváros-Betis 1-1.

Borítókép: Facebook.com/ Ferencvárosi Torna Club