Tenisz

Nadalt megizzasztotta az első körben Gabasvili

A mérkőzésen harmadik játszma 3:3-ig nem volt brék, ekkor az első két szettet rövidítésben megnyerő Nadal el tudta venni Gabasvili adogatását egy rossz tenyeres után, innen pedig nem volt visszaút az orosznak. A világelső ekkor már hét kihasználatlan bréklehetőségnél tartott, nem csoda, hogy hangos „Sí!" ordítással nyugtázta az előny megszerzését. Nadal zsinórban 15. mérkőzését nyerte meg Grand Slam-tornán, a 16. sikert a világranglista 39. helyezettje, az üzbég Gyenyisz Isztomin ellen szerezheti meg.

„Nehéz mérkőzés volt, de azt hiszem, jól játszottam. A szerválás most jól ment, és remélem, ez így is marad. Nem a legnagyobb erősségem, de mindig is nagyon sokat edzettem, hogy fejlődjek ezen a téren. Ha azt akarom, hogy itt győzelmi esélyeim legyenek bármikor, nagyon jól kell adogatnom" – kommentálta a meccset Nadal.

Közel másfél éves kihagyás – és hét Grand Slam-torna elmulasztása – után ismét üdvözölhette a közönség David Nalbandiant, aki alaposan kifárasztotta magát első mérkőzésén. Az argentin teniszező 7:6, 3:6, 6:4, 6:7, 6:4-re győzött egy kis híján négyórás mérkőzésen a selejtezőből feljutott dél-afrikai Rik De Voest ellen.

„Jól éreztem magam, a sérüléseim után egyszerűen boldog vagyok, hogy ismét itt lehetek. Fizikálisan rendben voltam, de mindenekelőtt csak élvezni akarom, hogy megint a pályán vagyok" – nyilatkozta Nalbandian.

Rendkívül simán jutott be az amerikai nemzetközi teniszbajnokság 2. fordulójába a női egyesben első helyen kiemelt Caroline Wozniacki: a dán teniszező 6:1, 6:1-re verte meg az NCAA (amerikai egyetemi bajnokság) bajnokát, Chelsey Gullicksont.

Ez volt Wozniacki első mérkőzése első kiemeltként Grand Slam-viadalon, míg Gullickson még sosem volt főtáblás ilyen szintű versenyen. A dán játékos formája figyelemre méltó, 14–1 a mérlege Wimbledon óta, most pedig 61 perc alatt végzett éjszakai meccsén.

„A győzelem győzelem, teljesen mindegy, mikor kerülök pályára. Nagyon szeretek itt játszani, különösen az esti programban, nagyszerű érzés volt" – mondta Wozniacki, aki a második fordulóban a Carla Suárez Navarrót búcsúztató tajvani Csang Kaj-csennel csap össze.