Tenisz

Nadallal kávét itattak meccs közben, de ez sem mentette meg a kieséstől

Rafael Nadal edzői stábja a Tiafoe elleni US Open-mérkőzés alatt szólt rá a spanyolra, hogy eljött a kávé ideje.

A spanyol teniszezőnek sajnos ez a rendhagyó szeánsz sem jelentett megoldást, ugyanis végül négy szettben, 6-4, 4-6, 6-4, 6-3-ra kikapott az amerikai Frances Tiafoe ellen az Grand Slam torna nyolcaddöntőjében.

Az érdekes szituációra a negyedik szettben figyeltek fel az operatőrök. A kávé, még ha egy rövid időre is, de működött, ugyanis Nadal a kortyolást követően átvette a vezetést a szettben Tiafoe-tól.

¡¡¡Cafeeeeeeeeeeeeeeeeé!!!

Carlos Moyá, Sebastián Nadal y Maribel Nadal le recuerdan a Rafa que tiene que tomar cafeína#USOpenEurosport pic.twitter.com/GEgyyFFkjQ

— Eurosport.es (@Eurosport_ES) September 5, 2022

Dr Jara Marcos, a Marcának a meccset követően elmagyarázta, miért kérték edzői Nadalt arra, hogy kávét fogyasszon.

A szakember szerint a kávé, vagyis a koffein fogyasztása az aerob állóképességet növeli, ez pedig alkalmas lehet arra, hogy hosszú távú közepes és alacsony intenzitású sportok végzése során javítsa a teljesítményt.

A cikk elmondja, hogy a koffein sportolók számára, kifejezetten teljesítménynövelés érdekében nem javasolt, kizárólag orvosi szakvélemény birtokában.

A Marca idézi még Miguel Angel Martinez-Gonzálezt is, aki a Navarrai Egyetem professzora.

„A kávé rengeteg olyan anyag egyvelege, amelyek egyértelmű egészségügyi előnyökkel járnak.”

Fotó: Mike Stobe/Getty Images