Tenisz

Nadal megizzadt a győzelemért – videó

Nadal már a londoni küzdelen előtt elmondta, hogy számára nagyobb siker legalább négyet megverni a világ nyolc legjobb teniszezője közül, mint megnyerni hét mérkőzést egy Grand Slam tornán. Andy Roddick ellen hatalmas győzelmet könyvelhet magának, ugyanis az amerikai teniszező nem könnyítette meg a spanyol dolgát. Az első szettet 6:3-ra nyerte Roddick, a másodikban tie-break után Nadal bizonyult jobbnak, majd a harmadik, döntő szett 6:4 arányban a spanyol javára dőlt el, aki ezzel megnyerte az első coportmérkőzését az ATP döntőben. Nadal a így nyilatkozott a győzelem után:  – Itt különösen fontos nekem, hogy meccset tudjak nyerni. Kicsit nyugodtabb leszek a következő mérkőzésen. Ha veszítek, akkor is van esélyem az elődöntőre, és ez megnyugtat. Ez egy nagyon pozitív győzelem volt, és nagyon-nagyon fontos nekem.