Müller repíti az Eb felé a világbajnokot

""

Müller kétszer is vezetéshez juttatta a Nationalelfet, de előbb Mats Hummelsről pattant a labda saját kapujába, majd McArthur bombáját már csak beljebb tudta segíteni Neuer.

A szünet után Ilkay Gündogannak köszönhetően billent mégis a németek felé a mérleg nyelve, a Dortmund-irányító épp’ a meccs legjobbjával, Müllerrel kényszerítőzött tetszetős akció során.

A Bayern-sztár egyébként a tavalyi vb kezdete óta 16 meccs alatt 13-szor talált be. A Bundesligában sem tétlenkedik, eddig három bajnoki alatt ötször púpozta ki a hálót.

A lengyelek eközben 8-1-gyel mosták le Gibraltárt Varsóban, Grosicki, Lewandowski és Milik is duplázott.

Németországhoz hasonlóan Portugália is jó úton jár a kijutás és a csoportelsőség felé, Miguel Veloso a 92. percben fejelte be a győztes találatot a luzitánoknak Albániában.

A franciáknál Blaise Matuidi már az első félórában duplázott barátságos meccsen, Bordeaux-ban, ahol a Newcastle új igazolása, Alekszandar Mitrovics szépíteni tudott ugyan, de a szerbek végül a papírformának megfelelően alulmaradtak.

Eb-selejtezők, D-csoport, 8. forduló
Skócia-Németország 2-3 (Hummels 28. – öngól, McArthur 43., ill. Müller 18., Müller 34., Gündogan 54.)

Lengyelország-Gibraltár 8-1
Írország-Grúzia 1-0

Az állás: 1. Németország 19 pont, 2. Lengyelország 17 3. Írország 15, 4. Skócia 11 …

I-csoport
Albánia-Portugália 0-1 (Veloso 92.)

Korábbról: Örményország-Dánia 0-0.

1. Portugália 15 pont, 2. Dánia 12, 3. Albánia 11 …

F-csoport
Észak-Írország-Magyarország 1-1 (Lafferty 93., ill. Guzmics 74., kiállítva: Baird 83.)
Finnország-Feröer-szigetek 1-0
Románia-Görögország 0-0

Az állás: 1. Észak-Írország 17 pont, 2. Románia 16, 3. Magyarország 13, 4. Finnország 10 …