Mourinho nélkül már ment a Chelsea-nek, Van Gaal alatt melegszik a kispad…

José Mourinho távozása után Steve Holland vezette  a csapatot, de a lelátón már ott volt Guus Hiddink is Didier Dorgba és és Roman Abramovics társaságában.

Érdekesség, hogy az első 5-10 percben gyakorlatilag Mourinho melletti szimpátiatüntetés volt a lelátókon, a bemutatásnál Cesc Fabregast és Diego Costát is kifütyülték a nézők.

Ennek ellenére öt perc után megszerezték a vezetést a Kékek, Braniszlav Ivanovics bólintott Willian szöglete után. Nem sokkal később a szerb szolgálta ki Pedrót, így gyakorlatilag el is dőlt a meccs.

""

Fordulás után Willian harcolt ki egy büntetőt, amit Oscar értékesített. A Sunderland meglepetésre szinte azonnal válaszolt, Fabio Borini legnagyobb örömére, de a folytatásban már nem változott az eredmény.

Wayne Rooney 500. manchesteri meccsén tért vissza sérülése után, de sok öröme nem volt a Norwich elleni meccsben. Cameron Jerome szerzett vezetést meglepetésre a Norwichnak, Alexander Tettey gólja után pedig már kettővel vezettek a vendégek az Old Traffordon.

A Vörös Ördögök erejéből csak a szépítésre futotta, Anthony Martial szerzett gólt.

A listavezető Leicesterben Riyad Mahrez két büntetőt is értékesített, végül 3–2-re tudtak nyerni az Everton otthonában.

""

Chelsea–Sunderland 3–1 (Ivanovics 5., Pedro 13., Oscar 50. – 11-esből, ill. Borini 53.)
Manchester United–Norwich City 1–2 (Martial 66., ill. Jerome 38., Tettey 54.)
Everton–Leicester City 2–3 (Lukaku 32., Mirallas 89., ill. Mahrez 27. 64. – mindkettőt 11-esből, Okazaki 69.)
West Bromwich Albion–AFC Bournemouth 1–2 (McAuley 79., ill. A. Smith 52., Daniels 87. – 11-esből)
Stoke City–Crystal Palace 1–2 (Krkic 76. – 11-esből, ill. Wickham 45+1. – 11-esből, Lee Csung Jong 88.)
Southampton–Tottenham Hotspur 0–2 (Kane 40., Alli 43.)
Newcastle United–Aston Villa 1–1 (Coloccini 38., ill. J Ayew 61.)