Mourinho: "Legszívesebben mindenkit lecseréltem volna"

Még a mérkőzés utáni sajttájékoztatón is elég ingerülten beszélt csapata első félidei teljesítményéről a Real Madrid vezetőedzője, José Mourinho. Emlékezetes, a kupacímvédő madridiak kiábrándítóan teljesítettek az első félidőben, és 45 perc után 2-0-ra égtek otthon a Málaga ellen a nyolcaddöntő első mérkőzésén.

"Legszívesebben mind a tizenegy emberemet lecseréltem volna – füstölgött a mérkőzés után a portugál. – Azt mondtam a játékosoknak, hogy szégyen amit csinálnak, és bánom, hogy nem cserélhetem le mindannyiukat! Az a három, akit levittem (Arbeola, Kaká, Callejón) semmivel sem volt rosszabb a többieknél, de valakiket muszáj volt kiválasztanom. A második félidőben aztán feltakarítottuk a saját szemetünket, nagyobb koncentrációval és több odafigyeléssel futballoztunk, ennek pedig meg lett az eredménye." Ettől függetlenül a párharc még teljesen nyitott, a jövő heti visszavágón egy 1-0-s győzelem is elég lehet a Málaganak a továbbjutáshoz.

A másik gigász, a Barcelona ma este lép pályára az Osasuna ellen. A katalánok kedden edzettek először teljes csapattal a téli szünet után, ám a pihenő arra tökéletes volt, hogy a sérült Andres Iniesta felépüljön. Sérüléssel, illetve betegséggel küzd viszont a csapatkapitány Carles Puyol és Eric Abidal is, az ő játékuk nem valószínű. Lionel Messi és Dani Alves otthon, Dél-Amerikában töltötték a karácsonyt, ők alig pár órája tértek vissza az egyesülethez, ennek ellenére Pep Guardiola csapata – a Real Madriddal ellentétben – nyilván szeretné már az első találkozón eldönteni a párharcot.

A Barcelona – Osasuna mérkőzésről honalpunkon élő, szöveges eredményközlést olvashatnak, ha ide kattintanak!

Király-kupa, nyolcaddöntő, első mérkőzések
Real Madrid–Málaga 3–2 (Khedira 68., Higuaín 70., Benzema 78., ill. Sergio Sánchez 10., Demichelis 29.)
Albacete–Athletic Bilbao 0–0
Alcorcón–Levante 2–1 (Borja 13., Nagore 53., ill. Pallardo 23.)
Mirandés–Racing Santander 2–0 (Infante 34., Martins 45.)