Forma-1 / Motorsport

Motorsport: Kis Viktória lehet 2013 leggyorsabb magyar női motorosa

""

Elégedetten gondol vissza az idei szezonra a MetalCom-Adrenalin H-Moto Team tulajdonosa. Kelemen Krisztián úgy véli, mind a négy motorversenyzője megállta a helyét azokban a sorozatokban, melyekben 2012-ben rajthoz álltak. A szakember szerint mind a négyen teljesítették az év elején megfogalmazott célokat, bár nem titkolja, voltak menet közben feszültségek csapaton belül. Hisz abban, hogy a gárda élversenyzője, Győrfi Alen jövőre a TOP 10 tagja lehet a Superbike világbajnokság Superstock 1000-es sorozatában, ahol a harmadik szezonját kezdheti majd meg, valamint azt sem tartja kizártnak, hogy a team egyetlen hölgytagja, Kis Viktória lesz 2013 leggyorsabb magyar női pályamotorosa. Továbbra is számít a csapat mindenesére, a versenyzőként és Alen szerelőjeként is ragyogóan helyt állt Nagy Győzőre, és abban reménykedik, hogy az idén a 125 GP-ben Alpok-Adria Bajnokságot nyerő Gyutai Adrián a Superstock 600-ba fellépve hasonló sikerekre lesz képes.

Amikor 2011 végén, számos tapasztalattal a háta mögött Kelemen Krisztián nekiállt szervezni csapata, a MetalCom-Adrenalin H-Moto Team idei szereplését, anyagi hátterét, abban reménykedett, hogy a kicsiny, de nagyon lelkes gárda 2012-ben emlékezetes esztendőt produkál majd. Nos, a csapattulajdonos elégedett lehet, ugyanis élversenyzője, Győrfi Alen a tanulóévét követően idén már a középmezőny első felének teljes jogú tagja lett a Superbike vb Superstock 1000 kategóriájában, ráadásul a monzai futamon a mezőny legidősebb technikájával a fantasztikus 6. helyet szerezte meg. A 125 GP-ben induló Gyutai Adrián 2007 után újra nemzetközi bajnoki címet szerzett Magyarországnak, miután megnyerte kategóriájában az Alpok-Adria bajnokságot. A csapat egyetlen hölgytagja, Kis Viktória első magyar nőként szerzett pontot Superbike kategóriában nemzetközi versenyen férfiak között, míg Nagy Győző valamennyi versenyén dobogóra tudott állni.

""

Kelemen Krisztián 2011-hez képest egyértelmű előrelépést várt a csapat élversenyzőjétől, és Győrfi Alen egész éves kiegyensúlyozott teljesítményével meg is felelt ennek az elvárásnak.

„Alen rögtön az első futamot pontszerzőként zárta Imolában, és ezzel megadta a kellő alaphangot az egész szezonnak. Rengeteget tanult a beállítások terén, és a versenyeken sorra bizonyította, megvan benne az a képesség, amivel igazán nagy célokért küzdhet, és ezt idén többször sikerült is előcsalogatnunk. Az előzetes terveinket abszolút túlszárnyalta a megszerzett 27 pontjával, ami ebben a rendkívül erős mezőnyben önmagáért beszél. Képes volt már versenyen – Monzában 6. lett – és időmérőn – Silverstone-ban a 9. helyről indult – is bekerült már a TOP tízbe, ami igencsak bíztató a jövőre nézve. Azonban az örömbe egy kis üröm is vegyült, ugyanis a tíz futamból csak hatszor ért célba pontszerző helyen, míg kétszer ígéretes pozícióban bukott. Ezen mindenképpen javítania kell, akárcsak a koncentrációján. Kifejezetten jó versenyző alkat, aki céltudatosan éli a mindennapjait. Jövőre képesnek tartom arra, hogy bekerüljön a legjobbak közé, függetlenül attól, hogy a terveink szerint márkát váltunk, és új motorral vág neki a 2013-as szezonnak” – fogalmazott a csapattulajdonos.

Az év elejétől kezdve mindig is azt tartotta a szakember, ha Gyutai Adrián marad a 125 GP kategóriában, akkor számára reális cél, hogy megnyerje Közép és Kelet-Európa legnívósabb bajnokságát, az Alpok-Adriát. Igaz, bízott abban, hogy a tehetséges paksi motoros inkább a Superstock 600-ban bizonyítja tudását.

„Így utólag, hogy sikerült megnyernie Adriánnak a bajnoki címet, azt mondom, megérte még egy évet ebben a kategóriában maradnia. Idén egyszer sem esett versenyen, ráadásul hat futamból ötöt megnyert, így megérdemelten lett a sorozat győztese. Nem titok, nem értettem egyet sem az Európa-bajnokságon való indulásával, sem pedig azzal, ahogy ezt kivitelezte, sőt, utóbbi nagyon nem tetszett, de abból a szempontból érthetőnek nevezném a törekvését, hogy meg akarta méretni magát egy igazán rangos mezőnyben. Sajnos azonban nem sikerült kiugró eredményt elérnie Albacete-ben, igaz, az időmérőn önhibáján kívül nem tudott a 33. helynél előrébbről indulni, így a 20. helyen intették le. Alen mögött ő érte el a legjobb eredményt a csapaton belül, és bízom benne, hogy a jövőjét velünk képzeli el, mégpedig a már sokat emlegetett Superstock 600-as kategóriában” – jelentette ki Kelemen Krisztián.

""

A csapat Jolly Jokere, egyben legtapasztaltabb tagja, Nagy Győző nemcsak versenyzőként, hanem Alen főszerelőjeként is ragyogó munkát végzett egész évben.

„Győző csapatunk egyik legsokoldalúbb tagja, és ezt bizonyította is ebben az évben. Az Alen mellett végzett munkája miatt, mivel sokszor ütközött kettőjük futama, sajnos kevesebbet tudott a versenyekre koncentrálni. Ennek ellenére abszolút nem okozott csalódást, ugyanis a nemzetközi mezőnyben is többször pontszerzőként zárt, míg a magyar bajnoki futamokon mindig dobogóra állhatott: kétszer második, egyszer pedig harmadik lett. Úgy vélem, abszolút kiegyensúlyozott évadot tudhat maga mögött. Mindkét szerepkörében számítok rá 2013-ban is, és nem kizárt, hogy egy erősebb motoron” – értékelt a csapattulajdonos.

Utoljára maradt, de nem utolsó a sorban a MetalCom-Adrenalin H-Moto Team egyetlen női versenyzője, Kis Viktória, aki a sok gond és probléma ellenére történelmet írt: ő lett az első magyar női motoros, aki pontot szerzett a Superbike kategóriában nemzetközi versenyen férfiak között.

„Viki meghálálta eredményeivel és a látható és mérhető fejlődésével azt a megelőlegezett bizalmat, amit az év elején tőlünk kapott. Közvetlenségével, kedvességével sokat segített csapatunk elfogadtatásában, amihez aztán szeptember 2-án a Slovakiaringen való pontszerzésével tett szakmailag is teljessé. Már idén bebizonyította, hogy a magyar mezőny egyik leggyorsabb női motorosa, és ha ugyanolyan hozzáállással végigdolgozza a téli felkészülést, biztos vagyok abban, hogy Kis Viktória lesz 2013-ban a leggyorsabb magyar női pályamotoros” – közölte Kelemen Krisztián.