Forma-1 / Motorsport

Motocross: Kovács ezüstérmet szerzett az Európa-bajnokságon

""

A hétvégén megrendezett szerbiai futam volt a 6. és egyben utolsó állomása a versenysorozatnak, ahol dobogóra állhatott a fiatal versenyző, Kovács Ádám Zsolt.

Hétvégén elérkezett a bajnokság várva várt utolsó fordulója, Ádám a verseny előtt így nyilatkozott érzéseiről és terveiről: „Úgy érzem sikerült összekapni magam, és talán a motorok is jók lettek. Jelenleg a harmadik helyen állok Tommaso Tommy Bertotto és egy moldáv srác mögött. Bízom magamban, remélem, a motorok sem hagynak cserben, és meg tudom tartani a 3. helyezésem, vagy talán még javítani is tudok. 7 ponttal vagyok lemaradva a második moldáv srác mögött, és 2 ponttal van mögöttem egy bolgár fiú a negyedik helyen.”

A bajnokság korábbi futamain való kiváló szerepléssel sikerült Ádámnak biztosítania dobogós helyét az utolsó megmérettetésre. Az első fordulón a HELL Junior Racing Team MX riderének sikerült meglépnie a mezőny elől, de egy lekörözésnél a hátrányban lévő versenytársa elé került és Ádám kicsúszott. Sajnos a megsérült kormánnyal már nem tudta visszavenni előkelő helyét, de behozta a motort a célba. Így összetett eredményben az 5. helyen végzett. Ezután következett Gevgelijában (MKD) március végén egy összetett 3. hely, majd május első hétvégéjén Troyanban (BUL) egy összesített 4. hely. A május 18-19. fordulón Zarnestiben, Romániában a por nehezítette a versenyzők dolgát, ami egy tragikus balesethez is vezetett. Ádámot nagyon megviselte az eset és nehezen tudta túltenni magát versenytársa elvesztését. A verseny első futamán, a tragédia előtt – a por ellenére, amiért mindenki a szervezést okolta – Ádám a 4. helyen ért célba. Két héttel később Bulgáriában az 5. helyen végzett és emiatt egy kicsit csalódottan hagyta el a pályát, hiszen a korábbi teljesítménye alapján jobb eredményre számított. Azonban bizakodásra bőven volt lehetőség, hiszen az EB pontversenyében így a 3. helyen várhatta az utolsó fordulót.

Az EMX 65cc kategóriában a szerb záró forduló első futamában Ádám harmadik helyen motorozott a célba Nikola Hranic (KTM) és Jakob Kristóf (KTM) mögött, míg a második futamban a második helyen ért célba. Így 42 ponttal a HELL Junior Racing Team versenyzője az összetett 2. helyen végzett. Kovács Ádám Zsolt boldogan ünnepelte eredményét, szülei, barátai, támogatói és a szurkolók körében.

Ez a bajnoki sorozat csak egy állomás HELL legfiatalabb versenyzőjének megmérettetései között. Mindeközben május végén a dunavecsei minicross kupán – ahol a csúszós talaj nehezítette a motorozást – egy összetett 2. helyezést ért el. Június elején pedig Ligeten, a Nyugat kupán kisebb motorhiba ellenére bravúrosan, jelentős előnnyel az első helyen ért célba. A rákövetkező héten pedig Ausztriában, a KTM szülőfalujában ért el összesített 2. helyezést.