Tenisz

Most jött a hír: Nadal az US Open-ről is lemarad

""

Rafael Nadal már évek óta térdsérüléssel bajlódik, de a 2012-es évét döntően befolyásolja a spanyol klasszisnak. A huszonhat esztendős egykori világelső az Australian Open-t térdsérüléssel teniszezte végig, míg februárban egy tornán sem indult el. A pihenő után úgy tűnt, hogy magára talált a 11-szeres Grand Slam-győztes teniszező, ugyanis Monte-Carlóban, Barcelonában, Rómában és Párizsban, a Roland Garroson is nyerni tudott.

Nadal már a halle-i tenisztornán sem alkotott maradandót, ugyanis a legjobb négy közé sem jutott be. Wimbledonban, pedig már a második fordulóban búcsúzni kényszerült (Lukas Rosol). Az újabb térdsérülés miatt Nadal nem tudta megvédeni olimpiai-bajnoki címét, ezen felül a cincinnati-i tornán sem tudott részt venni.

Nadal az év utolsó Grand Slam-tornáját, az US Open-t is kihagyhatja a sérülése miatt. Az US Open augusztus 27-én kezdődik. Nadal eddig egyszer tudta megnyerni a negyedik GS-tornát. A 2010-es fináléban Novak Djokovicsot győzte le.

A 2001-es US Open-győztes, Lleyton Hewitt ott lesz a tornán, ugyanis szabad-kártyát kapott a rendezőktől. A harmincegy esztendős teniszező mellett még James Blake, Steve Johnson, Denis Kudla, Dennis Novikov, Rajeev Ram, Jack Sock és a francia Guillaume Rufin kapott szabad-kártyát.

"Sokat töprengtem ezen, de sajnos még nem vagyok olyan állapotban, hogy rajthoz álljak" – írta a spanyol játékos szerdán a Facebook közösségi oldalon. "Köszönöm a szurkolóimnak a bíztatást és az együttérző szavakat."