Küzdősportok

Mormeck a boksz szégyene, megvan Klicsko 50. KO győzelme

""

Sokan féltették Jean-Marc Mormecket (36-4 22 KO) a Vlagyimir Klicsko (56-3 49 KO) elleni mérkőzés miatt, mint kiderült a franciának is komoly gondjai adódtak a bátorsággal. A harminckilenc esztendős egykori cirkálósúlyú világbajnokon már a ringbe lépésekor érződött, hogy fogalma sincs, hogy miért vállalta el ezt a mérkőzést és hogyan tudná legyőzni az ukrán világbajnokot. A WBA Szuper (Boksz Világszövetség), a WBO (Boksz Világszervezet), az IBF (Nemzetközi Bokszszövetség) és az IBO (Nemzetközi Boksz Szervezet) világbajnoka a szokásoknak megfelelően hatalmas show közepette vonult be, amelyet élveztek a szurkolók.

Sajnos a francia az első gongszótól kezdve a túlélésre játszott, igaz ez nem meglepő, ugyanis Klicsko úgy vette ki magát a ringsarkából, mint egy éhes oroszlán, aki egészbe leakarja nyelni az áldozatát. A kezdeti lendület hamar alábbhagyott. Mormeck az ütések helyett állandóan Klicsko elé ugrott, aki annak rendje és módja szerint ránehezedett ellenfelére. Az első menet végén már ideges volt az ukrán ökölvívó, aki bokszolni akart, nem pedig támaszkodni. Egy semmit érő, a profi ökölvívást megszégyenítő első menet után a szurkolók bizakodva várták a folytatást, hátha boksz is lesz végre.

""Mormeck továbbra is beugrásokkal próbálkozott, de ütni elfelejtett, igaz Klicsko nem hagyott sok időt ellenfelének, ugyanis azonnal rátámaszkodott a franciára. A menet 2. percében Klicsko egy fejre mért jobbegyenessel padlóra küldte ellenfelét, aki nagy nehezen feltápászkodott és tovább folytatta a mérkőzést. Az ukrán kihívó megpróbálta lezárni az összecsapást, de a nagy akarásnak nyögés lett vége. Mormeck túlélte a felvonást, de a levegőben volt a kiütés.

A harmadik menet Klicskóról szólt. A harmincöt esztendős világbajnok rendezte sorait és sokkal higgadtabban bokszolt. A balegyenesek mellett egyre több kombinációt ütött a fiatalabbik Klicsko-testvér. A ”Mesterlövész” becenévre hallgató Mormeck, ezúttal a tárban hagyta a ”golyóit”. A franciának egy értékelhető ütése sem volt, ezen felül Klicsko a nagy lendületében feldöntötte őt.

A negyedik menetben eljött a vég. Valamivel több mint egy perccel a felvonás kezdete után Klicsko egy bal-jobb kombinációval ismét leütötte ellenfelét, aki a ring padlóján is védekezni próbált, majd a földön fekve elkezdett kommunikálni Luis Pabon bíróval, aki tovább számolt. Mormeck nagy nehezen felállt, de Pabon jelezte ennek a mérkőzésnek vége van. Vlagyimir Klicsko 18. világbajnoki címmérkőzését nyerte meg, nem mellesleg 50. KO győzelmét aratta. Az ukrán új mérlege 57 győzelem, ebből 50 kiütéses siker és 3 vereség.