Magyar foci

Moraes visszatért az Újpestbe, Daerden azt látta, amit szerett volna

""

Remek iramban kezdődött a találkozó, a lilafehérek már a saját térfelén letámadták ellenfelüket. A harmadik percben Iandoli beadását Remili csúsztatta meg, de a hosszú sarok mellett elsuhant a labda. Öt perccel később ismét veszélyeztetett a magyar klub, baloldalról leadott lövését az ukrán kapus viszont szögletre tolta.

A 11. percben Remili szerzett labdát az ellenfél térfelén, rávezette a labdát a kapusra, lövés helyett önzetlenül Kabáthoz passzolt, aki tíz méterről nagy helyzetben hibázott. Egy perccel később feljegyezhettük az első odesszai lehetőséget is, Dja Djedjé 14 méteres lövésébe Szélesi vetődött bele, a kipattanót Kristi lőtte el kapásból, 20 méterről azonban nem talált kaput.

A félidő közepére kiegyenlítette vált a játék, egyedül Rierának akadt helyzete, aki a 16-oson belül elgurította Balajcza mellett a labdát. A spanyol játékos a kapufát találta el. A 26. percben megszerezte a vezetést az UTE: Simon Krisztián beadása kipattant a hátvédekről, a labdát Christ szerezte meg, aki 19 méterről a bal felső sarokba tekerte azt (1-0).

A gól után valamivel támadóbban lépett fel az Odessza. Először a 30. percben egy 14 méteres jobboldali lövést kellett Balajczának szögletre ütnie. A 44. percben Riera rúgott bele sportszerűtlenül hátulról honfitársába, Antónba. Kisebb dulakodás után a játékvezető cserével leküldte a pályáról a spanyol támadót, helyette a 22 éves korábbi ukrán utánpótlás-válogatott Balashov folytathatja a második félidőben, hiszen a bíró véget vetett az első játékrésznek.

A második félidő második percében Remili szerzett labdát, bevitte a tizenhatoson belülre a labdát majd a kapus fölött a rövid felsőbe vágta azt (2-0). Az 58. percben egy jobboldali bedobás után Remili remek labdát adott Szélesi Zoltánnak, aki 8 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (3-0).

A 61. percben egy éles szögből nagy erővel belőtt ukrán szabadrúgást Kovalchuk próbált kapura fejelni, de igazából csak magára volt veszélyes,mert az eset után pár percig ápolni kellett. A 65. percben Jos Daerden cserélt, Simon helyén Balogh Balázs lépett pályára. Egy perccel később Christ 25 méteres lövése suhant el egy méterrel a kapufa mellett. Nem sokkal francia légiós próbálkozása után Balajczának is dolga akadt, Didenko 20 méteres lövését tolta bravúrral szögletre.

Negyed órával a lefújás előtt kéztörése után először léphetett pályára Bruno Moraes, aki Kabát Pétert váltotta. A 82. percben újabb két csere a mi oldalunkon: Antón helyett Aarab, Vasziljevics helyett Sztaniszavljevics lépett pályára. A 86. percben egy jobboldali odesszai bedobás után a csereként beállt Tashchi lőtt, de próbálkozása nem jelentett veszélyt. A lefújás előtt Remili állt oda egy 30 méteres szabadrúgás mögé, de lövése lepattant az egyik ukrán hátvédről, így az UTE 3-0-ra nyerte meg a mérkőzést.

Jos Daerden elégedetten nyilatkozott a mérkőzésről. "A meccs nagyobb részében azt láttam vissza a csapattól, amit szerettem volna. Hatvan-hetven percig kimondottan jól játszottunk az elvárásoknak megfelelően jó játékerőt képviselő Odessza ellen. A játék minden elemében előrébb léptünk az eddigi felkészülési találkozókhoz képest. Működött a letámadás, ha elveszítettük a labdát, akkor gyorsan visszaszereztük azt, egyszóval egyben volt a csapat. Természetesen a győzelemnek is örülök, hiszen így jobb hangulatban zárhatjuk az edzőtábort, de még fontosabb számomra, hogy milyen összeszedett játékkal nyertük meg a meccset.”

LABDARÚGÁS
Nemzetközi felkészülési mérkőzés
Újpest FC – Chornomorets Odessa 3-0 (1-0)
Nemzetközi felkészülési mérkőzést, Belek
Gólszerzők: Christ (26.), Remili (47.), Szélesi (58.)
Sárga lap: Proesmans (42.)
Kiállítva: Riera (44., cserével)
Újpest FC: Balajcza – Vermes, Szélesi, Antón (Aarab, 82.), Iandoli – Simon K. (Balogh B., 65.), Vasziljevics (Sztaniszavljevics, 82.), Proesmans, Christ –Kabát (Bruno Moraes, 75.), Remili
Odessa: Past – Sinkin, Kovalchuk, Kutas, Kristi – Shatskikh, Didenko, Stargorodsky, Dja Djedjé – Riera, Burdujan. Csereként pályára lépett: Martyshuk, Tashchi, Balashov