Magyar foci

MK: NB III-as csapat búcsúztatta a Paksot és a DVTK-t, 10-et lőtt a Fradi

A DVTK a déli országrészbe látogatott, de kudarcélménnyel tért haza, kikapott az idény "óriásölőjétől", az előző körben a Puskás Akadémiát búcsúztató Kozármisleny otthonában. A mély talajú pályán lejátszott mérkőzés mindent eldöntő gólját Beke Péter lőtte, a miskolciak visszafogott teljesítményéről mindent elmond, hogy egyetlen nagy helyzetet sem jegyezhettek fel a 90 perc során. A harmadosztályú hazaiak a játék képe alapján megérdemelten jutottak tovább.

Az Újpest FC szünetben még egygólos hátrányban volt Velencén, de a fordulás után Kabát Péter két perc alatt két gólt szerzett, és megfordította az állást, az újpestiek így 2–1-re nyerni tudtak. A Békéscsaba sem játszott könnyű mérkőzést, ugyancsak 2–1-es győzelmet aratott Kisvárdán.

A Budapest Honvéd a másodosztályú Soroksár vendége volt, és bár szünetben még a hazaiak vezettek 3–2-re, a kispestiek a kilencven perc végéig megszerezték az egyenlítő találatot, majd a kétszer 15 perces hosszabbításban döntötték el maguk javára a meccset – 5–3-ra nyertek.

Voltak azért egyértelmű meccsek is, a Ferencváros például tíz gólt szerzett a Nagyecsed otthonában, Busai Attila egymaga négyszer vette be a megyei I. osztályú ellenfél kapuját. A "megyehármas" Géderlak szépen helytállt a DVSC elleni meccsén, az öt osztállyal feljebb szereplő hajdúságiak 3–0-ra győztek. Az MTK hat gólt szerezve múlta felül a Mezőhegyest, a Videoton FC 2–0-ra nyert Andráshidán, a Haladás pedig 3–1-es győzelmet aratott a Somos otthonában.

""

Magyar Kupa, 3. forduló, szerdai eredmények:

Nagyecsed (megyei I.) –Ferencváros 0–10 G.: Nagy D. 1., Haris 4., 39., Busai 16., 27., 81., 87., Lamah 19., Varga 43., Lakatos 46.

Andráshida (NB III.) –Videoton FC 0–2 G.: Vinicius 14., Soumah 81.

Géderlaki KSE (megyei III.) –Debrecen 0–3 G.: Sós 21., 61., Castillion 86.

Kisvárda (NB II.)–Békéscsaba 1–2 G.: Koszta 93., ill. Koroudijev 30., Laczkó 78.

Mezőhegyesi SE (megyei I.) –MTK 0–6 G.: Ramos 19., Strestík 45., 47., 78., Thiam 58., Gera 73.

Somos SE (NB III.) –Haladás 1–3 G.: Novák 88., ill. Gaál 2., Fehér 69., Nagy P. 85.

Velence (megyei I.) –Újpest 1–2 G.: Király 30., ill. Kabát 47. 49.

Tiszaújváros (NB III.)–Paks 4–3 G.: Bussy 7., 58., Kovács Sz. 17, Katona 79. ill. Fröhlich 21. – 11-esből, Bor 22., Balázs 86.
Soroksár (NB II)–Budapest Honvéd 3–5 – hosszabbítás után G.: Gárdos 10., Hidi (öngól) 20., Huszák 43., ill. Holender 14., Hidi 34., Vasiljevic 63., Youla 104., Baráth 118.

Inter CDF (BLSZ I)–III. ker. TVE (NB III.) 2–1 G.: Azeez 25., Igwilo 45., ill. Horváth 20.

Dorogi FC (NB III)–Csákvár (NB II) 1–3 G.: Nagy 52., ill. Erős 14., Mihály 77., Oldal 81.

Kozármisleny (NB III.)–DVTK 1–0 G.: Beke 48.