Magyar foci

MK: gólszegény rangadók, gólképtelen Ferencváros és Videoton

""

Fotó: MTI

Miközben az OTP Bank Liga idénybeli 120 meccsén egyetlen 0-0-ás döntetlen sem született, a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének szerdai játéknapján két találkozó is gól nélkül ért véget. Ráadásul a két legjobban várt meccsről van szó, a DVTK fehérvári vendégjátékán, valamint a Fradi-Újpest derbin.

A Ferencváros többet támadott ugyan az Újpestnél, de csak kapufáig jutott, a döntetlen mellett Leonardo combsérülése és Muhamed Besic 80. percben történt kiállítása is nehezítette a dolgát.

Székesfehérváron a Videoton FC többször került helyzetbe, mint a DVTK, a vendégek viszont közelebb jártak a gólhoz, a 73. percben Gohér Gergő kapufát fejelt. Az eredmény – akárcsak vasárnap, a bajnokságban – döntetlen lett, egy hét múlva Diósgyőrben ismét összecsapnak a felek egymással.

A Haladás már a 11. percben vezetést szerzett Nyíregyházán, egy kapusról kipattanó labdát Halmosi Péter továbbított a hálóba. A szombathelyiek a meccs végéig tartották az előnyüket, és egygólos előnyből várhatják a visszavágót.

A Győri ETO ugyancsak egygólos előnyt szerzett Kaposváron. A vendégek Marek Strestik révén az 59. percben előnybe kerültek, majd Jánvári Gábor öngóljával lett 0-2 az állás. A 70. percben Oláh Lóránt büntetőből csökkentette a hátrányt, de az egyenlítésre már nem futotta a hazaiak erejéből.

A Lombard Pápa is 2-1-es idegenbeli győzelmet aratott, méghozzá a másodosztályú Siófok otthonában. A pápaiak Orosz és Griffiths találataival szereztek kétgólos előnyt, a házigazdák szépítő találatát Pál szerezte.