Mindenki Csöpije négy éve nincs közöttünk: Bujtor a vitorlázó hős
Melyik magyar embernek ne lenne a hőse Bud Spencer, aki osztja a pofonokat, humoros történeteivel könnyeket csalt a szemekbe a nevetéstől. Aki őt ismeri és hősként kezeli, ugyanígy tekintett Bujtor Istvánra, aki a korábbi, még Carlo Pedersoli néven olasz válogatott vízilabdázóként szereplő színész állandó magyar hangja volt, emellett termete és hasonló sportpályafutása miatt honi megfelelője is.
Bujtor még Frenreisz István néven látta meg a napvilágot Budapesten, 1942. május 5-én. Gimnáziumi éveit a Piaristáknál töltötte, ahol megkezdte sportpályafutását is. Először kosárlabdával próbálkozott, ahol ifjúsági szinten országos bajnoki címet szerzett. Emellett a tenisszel is elkezdett foglalkozni, amelyet már csak hobbiként űzött.
Érettségivizsgáját a József Attila Gimnáziumban tette le, ahonnan a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen folytatta tanulmányait, ahol 1966-ban a későbbi magyar miniszterelnök, Medgyessy Péter évfolyamtársaként diplomázott le.
Színészi pályafutását másodéves egyetemistaként kezdte el, amikor szerepet kapott Máriássy Félix Karambol c. filmjében, később, 1968-ban csatlakozott a fővárosi József Attila Színház társulatához. Ekkor változtatta meg a nevét Keleti Márton tanácsára Bujtorra, amely nagyapai dédanyja családi neve.
Eközben egyengette sportpályafutását is, hiszen versenyszinten űzte szenvedélyét a vitorlázást, amelyben hatszor ünnepelhetett országos bajnoki címet. Eme szerelmét beleszőtte az általa megírt Ötvös Csöpi történetekbe is amely első részét 1980-ban vitte képernyőre, Pogány Madonna címmel. A történet szerint volt, hogy a gyerekeket tanította vitorlázni, vagy éppen maga csöppent bele egy versenybe egy bűnügy megoldása után. Az 1985-ös Elvarázsolt Dollár c. filmjében pedig Puskás Ferenc, Albert Flórián és hajósként az olimpiai bajnok kenus, Wichmann Tamás is feltűnik.
Az 1990-es évektől kezdve stúdióvezetőként dolgozott, majd 2007-ben nevezték ki a Veszprémi Petőfi Színház igazgatójának.
2009. július 31.-én került a veszprémi Megyei Kórházba, ahol hosszú ideig tartották mesterséges kómában. Ez év szeptember 24-én rosszabbodott az állapota, ezért Budapestre, az Állami Egészségügyi Központba szállították, ahol egy nappal később, a hivatalos közlés szerint tüdőembólia okozta a halálát.
Idén május 5-én születésének 71. évfordulója alkalmából a balatonfüredi Vitorlás téren felavatták egészalakos vitorlás szobrát.