Egyéb sportok

Minden idők egyik legjobban szervezett vívó vb-jének tartják a budapestit

""

„Kilencvenkilenc százalékban elégedett vagyok, és azt a maradék egy százalékot is nehéz megfogni” – idézte Popot a szervezőbizottság keddi hírlevele.

Ioan Pop úgy véli, a 2010-es párizsi vb gyönyörű helyszínét, a Grand Palais-t tekintve ugyan felülmúlta a mostanit, a pástok közvetlen környezetének minősége és látványa azonban a SYMA Csarnokban volt jobb.

„Nem volt könnyű a szenzációsan sikerült londoni olimpia után vb-t rendezni, és a korábbiaknál is komolyabb munkát igényelt a pástok elhelyezése, de az erőfeszítés nem volt hiábavaló” – tette hozzá.

Arról is beszélt, hogy a helyszínválasztás körül akadtak bizonytalanságok, ám végül jó döntés született, a SYMA Csarnokban közelebb kerülhetett a közönség a vívók küzdelméhez.

„Többször voltunk itt az elmúlt időszakban, gondosan felügyeltük az előkészületeket, és a szervezők is alaposan dolgoztak, nem tudok nekik felróni semmit. Kiváló munkát végzett a Vékássy Bálint vezette stáb, és példaértékű, már-már egyedülálló szakmai és emberi kapcsolatot alakított ki a szövetség delegációja a szervezőbizottság tagjaival” – mondta a FIE technikai igazgatója.

A kolozsvári származású Ioan Pop szerint a MOL vívó-világbajnokság kampánya minden korábbinál látványosabbra sikeredett.

„A párizsi vb-nek is kiváló felvezetése volt, ez azonban szerintem annál is jobban sikerült. Nagyra értékelem, hogy nem horribilis összegekért, külön kommunikációs cégeknél készültek el a kampányelemek, hanem szinte minden része a szervezőbizottsághoz kötődik. A közönséget tekintve meg is volt az eredménye ennek a profi, érdekes, fantáziadús kampánynak, amelyben a vívók és a szurkolók is nagy szerepet játszottak. Az augusztusi kánikulában Budapesten aligha lehetett volna ennél több nézőt megnyerni” – fejtette ki, utalva arra, hogy mindennap többezres közönség szurkolt a lelátókon.

Ioan Pop a vb szakmai színvonalával sem volt elégedetlen, hiszen – mint mondta – az olimpia után átalakuló csapatokban megjelentek a fiatalok, köztük számos nagy tehetség. A technikai igazgató példaként az éremtáblázat élén végzett oroszokat említette, akiknek a sikerében fontos szerepet játszott az utánpótlás eredményes csapatba építése.