„Egy oldalon állunk” – Ancelotti beszélt a Real jövőjéről

Carlo Ancelotti azt teszi, amire a szerződése kötelezi. Vagyis vezeti tovább a Real Madridot. Így hiába az összes találgatás, ő csak a munkára koncentrál
Így hiába a csalódást keltő Bajnokok Ligája kiesés és annak módja, a Real Madrid trénere csak a csapat jövőjével foglalkozott a vasárnapi meccset megelőző sajtótájékoztatón.
A spanyol címvédő ugyanis a Santiago Bernabéu-ban fogadja a forduló zárásaként az Athletic Bilbaót. Egy olyan meccsen, ami kulcs lehet az aranyérem szempontjából is.
A sajtótájékoztatón azonban Carlo Ancelotti csak annyira tekintett vissza a Real szerdai kiesésére, amennyire kötelezően szükséges volt.
Először azonban gratulált az ellenfélnek, amiért az bejutott a legjobb négy közé az Európa-ligában.
„Intenzív mérkőzés lesz a vasárnapi, ahogy mindkét csapatnak az volt a hétközi meccse is. Gratulálok az Athleticnek, hogy bejutottak az Európa-liga elődöntőjébe. Egyre közelebb kerülnek a San Mames-i döntőhöz.”
Tehát hiába, hogy a hírek szerint óriási a nyomás Ancelottin, a Real trénere cáfolta a különféle híreszteléseket.
Így azt is, hogy a játékosai ne lennének elégedettek a módszereivel.
„Beszéltem a játékosokkal és a klub vezetésével is. Mindannyian egy oldalon állunk, és abban hiszünk, hogy folytatnunk kell a harcot azért a két trófeáért, amelyet még megszerezhetünk. Mindannyiunknak fáj, hogy kiesünk a legfontosabb versenysorozatból. De ez olyan dolog, ami megtörténhetnek a futballban. Nem lehet mindig nyerni.”
A kiesés ellenére a tréner szerint „házon belül” minden rendben van.
„Nincs konfrontációm a klubbal, hiszen mind ugyanabban a csónakban evezünk. Aki az elnökkel vagy a klubbal való konfrontációmról beszél, az nem mond igazat.”
Az elnök most több szeretetet mutat irántam, mint amikor nyertünk.”
„Ebben a világban persze mindig minden megkérdőjelezhető. De most már nem akarok a jövőmről beszélni. Majd a szezon végén a klubbal beszélek róla, nem veletek. Most nem akarok erről beszélni.”
Hogy milyen lesz majd az év végi beszélgetés nyilván attól is függ, hogy beteszi-e azt a két trófeát a vitrinbe a szezon végén a Real?