Milik + Callejón: dupla-dupla!

""

Milik amiatt kapott lehetőséget, mert a déliek eléggé megszenvedtek a Pescarával az előző fordulóban, és 0-2-ről kellett egyenlíteniük. Úgyhogy lehetőséget kapott a lengyel mellett Dries Mertens, illetve Jorginho is. A Milan a múlt héten Carlos Bacca mesterhármasa ellenére is csak Gigi Donnarumma tizenegyesvédésével szerezte meg a három pontot (3-2).

Az első lehetőség a Milan előtt adódott (Abate hibázott hatalmas helyzetben Niang előkészítése után), de Romagnoli is csak azért nem szerzett gól, mert lesen volt.

Miliknek viszont ennyire helyzetre sem volt szüksége; Mertens óriási csavarintós lövést eresztett meg a tizenhatoson belülről, ami ugyan kijött a kapufáról, de pont a lábára pattant. Az, hogy eltörte a labdát, csak még megszégyenítőbbé tette a vezető gólt. 1-0!

Miliket nemsokára még jobban megszerette a San Paolo közönsége: a 33. percben Callejón bal oldali szögletére érkezett elsőrangúan, és előzte meg Kuckát, mielőtt a hosszú felsőbe csúsztatott volna. 2-0!

A második félidőre azonban feléledt a Milan, és az 51. percben meg is szerezte a szépítést. Suso adott labdát a bal oldalra Niangnak, aki egy testcsellel kegyetlenü otthagyta Hysajt, majd ballal reina mellett a hosszú alsóba lőtt. 2-1!

Négy perccel később az egyenlítés is összejött: a támadást elindító Suso megelégelte, hogy társai össze-vissza szórakoznak a labdával, és 21-ről, ballal kegyetlenül kilőtte a jobb felsőt. 2-2!

Az egyenlítés úgy látszott, hogy a Napolira jobb hatással volt, mint a Milanra. Maurizio Sarri edző kiállítása ellenére is sikerült a világoskékeknek megint megszerezni a vezetést (Mertens lövésénél nagyot fogott Dunnarumma, de Callejón jó időben érkezett).

Kucka gyakorlatilag a kezdőrúgás után, Niang pedig a 88. percben hatalmas butaság következényeképpen állítatta ki magát (előbbi labdaelrúgás miatt kapta meg a második sárgáját, a francia pedig Reinát nem hagyta kidobni a labdát). A 94. percben Callejón második gólja ezek után már csak hab volt a tortára. Romagnoli ahogy bebotladozott vele saját kapujába…