Arteta aggódik, de biztató híreket is közölt
Mikel Arteta szerint képlékeny, hogy Gabriel Magalhães pályára léphet-e a Crystal Palace ellen, miután a brazil védő sérülés miatt a BL-meccs óta nem edzett. Ugyanakkor az Arsenal menedzsere pozitív híreket osztott meg több hosszú ideje sérült játékosáról.
A PL-listavezető Ágyúsok baszk vezetőedzője friss sérült jelentést adott a pénteki sajtótájékoztatón.
A tréner elárulta, hogy Gabriel a keddi, Atlético Madrid elleni 4–0-s győzelem során sérült meg, és azóta egyáltalán nem edzett.
„Le kellett jönnie egy probléma miatt, azóta pedig nem edzett velünk. A következő 24 órában eldől, ott lehet-e a vasárnapi meccskeretben” – mondta Arteta, aki azért jó híreket is vitt magával a pénteki sajtófélórára.
A vezetőedző elmondta, hogy Martin Ødegaard, Kai Havertz, Gabriel Jesus és Noni Madueke mind előrelépést értek el a rehabilitációjukban.
„Nagyon jól haladnak, már elkezdtek bizonyos gyakorlatokat végezni” – nyilatkozta Arteta.
„Rendkívül elszántak, hogy minél előbb visszatérhessenek, de egyelőre egyikük sem áll készen.”
Az Arsenal tehát még mindig nem teljes, de ha hihetünk a baszk menedzsernek, akkor egy rendkívül embert próbáló időszak közeledik lassan a végéhez Észak-Londonban.
Az Arsenal az üldöző City és Liverpool (na meg a Bournemouth – a szerk.) előtt három-, illetve négypontos előnyből várja a Premier Leauge kilencedik fordulóját.
Gyökeresék vasárnap a szuperkupa-győztes Crystal Palace-t fogadják az Emirates-ben.
Kérdés, hogy Gabriellel, vagy nélküle, de szombatig erre is választ kapunk.