""

Az már a teszten és a két szabadedzésen is látható volt, hogy a BMW számára nem fekszik a pálya. Ez nem véletlen, a suzukai aszfaltcsíkból „lecsípett” rövid ovális pálya nagyon megterheli a BMW hajtásláncát, egyszerűen nem fekszik a hátsókerekes autóknak, ahogy a sok váltás sem kedvez a BMW-nek. Michelisz Norbert küzdött, és valós esélye is volt arra, hogy beverekedje magát a Q2-be, de az egyik gyors körén valaki meglökte, ezt követően megcsúszott és lesodródott a pályáról, ráadásul az ütközés következtében valami sérült is az autón, így a folytatás nehézzé vált.

Furcsa edzés volt, mert belülről úgy éreztem, hogy minden rendben, jó kört futottam. Kijöttem a Q2 végén, és kérdeztem, hogy akkor megyünk? Akkor mondták, hogy nem, mert nem jutottunk be. A második gyors körömön valaki meglökött, de pontosan nem tudom, ki volt az. Valószínűleg ott megsérülhetett kicsit az autó, és ezért nem sikerült javítanom a második szett gumin” – nyilatkozta Norbi a turaauto.hu-nak, majd az követően a futamot közvetítő Eurosport csatorna riporterének a következőt mondta:

Érzésem szerint bent lehettünk volna a top 12-ben, nem sikerült, de az örömmel tölt el, hogy a tavalyi évhez képest javult az autó. Felkészültünk a versenyre, megpróbálunk annyi pontot gyűjteni amennyit csak lehet.

""

Michelisz láthatólag nem volt boldog, bánatát pedig tetézte, hogy a privát értékelésben legnagyobb ellenfelének számító Pep Oriola bejutott az időmérő második felvonásába, ahol végül a 9. helyen zárt, így a második futamot a 2. helyről kezdheti. Ez nem túl jó hír, hiszen Norbi előnye csupán 25 pont Oriolával szemben, így a katalán esélyt kapott arra, hogy csökkentse Norbival szembeni hátrányát.

A nemrég még a fellegekben járó Michelisszel idén eddig mindössze kétszer fordult elő, hogy nem tudta beverekedni magát a Q2-be, korábban erre Marakeshben és a Salzburgringen volt példa, előbbin a 13., utóbbin a 15. helyen zárta az időmérőt.

A pole pozíciót Alain Menu szerezte meg, aki egyhuzamban másodszor nyert időmérőt Suzukában. Mögötte Yvan Muller, Rob Huff és Alex MacDowall volt a sorrend, azaz a Chevrolet bebiztosította a gyártók világbajnoki címét, már az időmérőn.