Michael Jordan csapata nyert a Chicago Bulls ellen

Michel Jordan egyik szeme sír, a másik nevet, ugyanis csapata a Charlotte Bobcats, a játéknap meglepetését okozta azzal, hogy idegenben győzte le a Chicago Bullst., sír, mert egykori együttese kikapott. A találkozót jobban kezdte a Charlotte, mely az első negyedben három pontos előnyre tett szert. A második felvonásban egyik csapat sem tudta a saját malmára hajtani vizet, ugyanis ez a 12 perc 20-20-as döntetlennel ért véget. A nagyszünet után, a Chicago ledolgozta három pontos hátrányát, sőt az utolsó felvonás előtt, már két egységgel a Bulls vezetett a végén, mégis a Charlotte örülhetett. A találkozó utolsó 1:13 percéig a Chicago vezetett, ekkor Gerald Wallace kétpontosával kiegyenlített a Bobcats, utána Stephen Jackson másodpercei következtek, aki előbb dobott egy három pontost, majd értékesített két büntetőt, így 34 másodperccel a találkozó vége előtt három egységgel, már a vendég csapat vezetett. Az összecsapás utolsó kosarát Derrick Rose szerezte, amivel kialakította a 82-83-as végeredményt. A Bulls legjobbja Rose lett, aki 33 pontig jutott, a másik oldalon mindenki remek teljesítményt nyújtott, de 12 pontjával és 16 lepattanójával Gerald Wallace egy picivel kiemelkedett a többiek közül.

Ezúttal Chris Bosh hiányát érezte meg a Miami Heat, mely hazai pályán kapott ki az Atlanta Hawkstól. Az erőcsatár bokasérüléssel bajlódik. A mérkőzésen visszatért bokasérüléséből LeBron James. A találkozót a vendégek kezdték jobban, ugyanis az első negyed után 8 pontos előnyre tettek szert. Az álmoskás kezdés után, úgy tűnt, hagy magára talált a Heat, mely a második felvonásban 9 kilenc pontot vert az Atlantára. A nagyszünet az Atlantának kedvezett, mely a harmadik negyedet 4 egységgel elvitte. Az utolsó 12 percet 3 pontos Hawks előnnyel kezdték a csapatok. A Miami négy perc leforgása alatt ledolgozta hátrányát és a mérkőzés végéig tartotta egy-két pontos előnyét, egészen a találkozó 25. másodpercéig, ekkor Joe Johnson kiegyenlített. A hátralévő pár másodpercében több pont, már nem született, így következhetett a hosszabbítás, ahol az Atlanta átlépett a Miamin. A hazai csapat legjobbja James lett, aki dupla duplát (34 pont, 10 lepattanó) ért el, a másik oldalon Joe Johnson 19 pontot és 10 asszisztot jegyzett a mérkőzésen. A Heat egymás után negyedik mérkőzését veszítette el.

Miami Heat – Atlanta Hawks 89-93 – hosszabbításban
Chicago Bulls – Charlotte Bobcats 92-93