Egyéb sportok

Mezeifutó Európa-bajnokság: a legjobbak között egy magyar fiú

Szabó Sándor a Mezei Eb-re kiírt összes válogatóversenyt megnyerte, beleértve a november végi Népligetben rendezett Országos Bajnokságot is, azt tehát lehetett sejteni, hogy ő lesz a magyar junior csapat legjobbja, de hogy pontot érő helyen érkezett célba a fiatal távfutó, rendkívül szép siker, ugyanis a Magyar Atlétikai Szövetség elvárásai szerint a mostani verseny főként a tisztes helytállásról szólt, ugyanis „csak” felkészülési állomás a 2012-es szentendrei Mezeifutó Európa-bajnokságra. Szabó végig az élbollyal haladt és szoros befutóban jó hajrával elcsípte a nyolcadik helyet.
– A rajtnál kicsit beragadtam, nagy volt a tolakodás. Ahogy kifordultunk az egyenesbe, rögtön felfutottam és tudtam tartani magam az elejével. Távközben is elöl helyezkedtem és mentem az éllel. A végére egy kicsit elfáradtam, de nagyon boldog vagyok a helyezésemmel. A jó hangulatú versenyen az időjárás is kiválóan alkalmas volt  a futásra.
Junior korcsoportban 104 egyéni versenyző állt rajthoz, 17 ország volt érdekelt a csapatküzdelmekben, és utóbbiban a mieink Belgium mögött egy ponttal lemaradva a kilencedik helyet szerezték meg.
A felnőtt férfiak mezőnyében az eddigi összes mezei EB-n rajthoz állt ukrán Szerhíj Lebid győzött és ezzel kilencedik elsőségét szerezte. A hölgyek versenyében a házigazdák 10 km-es Európa-bajnoki bronzérmese, Jessica Augusto győzött. A versenyről december 13-án hétfőn 8:35 órától összefoglaló látható az Eurosporton.

3. D. Félix 26:59 (POR)

Junior férfiak (6170 m): 8. Szabó Sándor 18:23 – 40. Gregor László 19:05 – 48. Szalai Benjamin 19:10 – 60. Csere Gáspár 19:18 / 90. Szaniszló Barna 20:16 p.