Mészárlás Sopronban, gázolt az Alba és az Olaj – Kosártól a pakkig

""

Vasárnap

Röplabda

A Szolnok a papírformának megfelelően Tatabányán is nyerni tudott, a Palota viszont – a Veszprém feletti sikerével – első győzelmét aratta ebben a szezonban a női röplabda NB I-ben, vasárnap kora délután.

Eredmények, nők:
Tatabányai Volán SE – Szolnoki Főiskola RKSI 0-3 (-14, -15, -17)
Palota RSC – VESC 3-2 (17, 17, -23, -26, 7)
TEVA Gödöllői RC-Albrecht MVSC MISI 3-0 (17, 13, 14)
UTE-BITT Kaposvár 3-0 (16, 17, 18)
Aluprof-TF Budapest Volleyball Team – Békéscsabai RSE 1-3 (-17, 27, -18, -20)
BSE-FKF Zrt. – Budai XI SE 3-0 (7, 9, 11)

Férfiak:
Dunaferr SE – Dági KSE 3-2 (-23, 20, -21, 22, 9)
FINO Kaposvár – Csepel 3-0 (10, 9, 12)
KALO-Méh KSE – MAFC-BME MAPEI 3-1 (13, -22, 16, 23)
DEAC – Szolnoki Főiskola RKSI 1-3 (-16, -25, 21, -15)

Kézilabda

Az FTC magabiztosan nyert a székesfehérvári Alcoa otthonában, míg a címvédő és listavezető Győr tízgólos győzelmet aratott a vendég Siófok felett a női kézilabda NB I vasárnapi második mérkőzésén.

Eredmény:
Alcoa FKC – FTC-Rail Cargo Hungaria 29-36 (15-20)
Győri Audi ETO KC – Siófok-Galérius Fürdő 30-20 (16-11)

Jégkorong

A házigazda Dab.Docler kiütéses, 10-0-s győzelmet aratott a Fehérvár farmcsapata felett a magyar-román jégkorongbajnokság, a MOL Liga vasárnapi játéknapján.

Eredmény:
Dab.Docler-Sapa Fehérvár AV19 farm 10-0 (1-0, 7-0, 2-0)
gólszerzők: Papp (20., 45.), Dancsfalvi (22.), Virág (25., 34.), Szepessy (27.), Sabados (28.), Strenk (35.), Jonkl (36.), Tőkési (60.)

Kosárlabda

A női kosárlabda NB I vasárnapi mérkőzésein a Vasas idegenben, az euroligás Győr pedig hazai pályán nyert.

BSE-FCSM – Vasas-Basket 50-58 (12-24, 9-10, 14-13, 15-11)
legjobb dobók: Károlyi 18, Szondy 12, illetve Adamecz 13, Teilane 12

UNI Seat Győr – FTC 75-58 (13-11, 13-21, 25-18, 24-8)
legjobb dobók: Hollingsworth 20, Bujdosó 15, Ciglar 12, illetve Süle 12, Túróczi 12, Englert 11

Szombat

Kosárlabda

Magabiztos győzelmet arattak a tabella elején álló csapatok a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

Szolnoki Olaj-Factum Sport Debrecen 97-72 (19-23, 26-23, 26-12, 26-14)
legjobb pontszerzők: Mills 28, illtve Ingram 20

Jászberényi KSE-Kaposvári KK 86-76 (16-14, 31-21, 19-20, 20-21)
legjobb pontszerzők: Dramicanin 27, illetve Raivio 28

Albacomp – Naturtex-SZTE-Szedeák 96-68 (27-18, 14-11, 23-16, 32-23)
legjobb pontszerzők: Keller 21, illetve Ivosev 16

Atomerőmű SE – Kis Rába-menti Takarék Soproni KC 82-62 (18-19, 25-14, 21-11, 18-18)
legjobb pontszerzők: Williams 18, illetve Rubin 20

Falco-Szova KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 95-71 (24-15, 29-20, 29-15, 13-21)
legjobb pontszerzők: Kálmán, Pantelic 15-15, illetve Gáspár, Perine 16-16

MJUS-Fortress Körmend – Marso-Vagép NYKK 97-68 (22-18, 30-13, 19-20, 26-17)
legjobb pontszrezők: Bell 28, illetve Kandic 14

korábban:
Kecskeméti KSE – Pécsi VSK-PANNONPOWER 68-61 (18-14, 20-20, 19-16, 11-11)
legjobb pontszerzők: Vukadinov 18, illetve Doyne 24

Fölényesen, 43 ponttal verte az éllovas Sopron az ELTE-BEAC csapatát a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.

UNIQA-Euroleasing Sopron – ELTE-BEAC Újbuda 92-49 (24-1, 22-16, 20-15, 26-17)
legjobb pontszerzők: Krnjic 19, illetve Havasi 11

Ceglédi EKK-Atomerőmű KSC 66-62 (11-17, 14-21, 25-13, 16-11)
legjobb pontszerzők: Serbán 13, illetve Medgyessy 15

Kézilabda

Az Érd nagy csatában négy góllal legyőzte vendégét, a Veszprémet a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

A középmezőny legjobbjainak rangadóján az első félidőben négy találattal is vezetett a hazai gárda, a veszprémiek azonban – a végül kilenc gólig jutott – Bulath Anita irányításával a szünetre döntetlenre hozták az állást. A második félórában erősíteni tudott az Érd, és az egyformán hét-hét találatos Vincze Melinda és Tóth Tímea teljesítményének is köszönhetően jobb hajrájával megérdemelten nyert.

ÉTV-Érd – Veszprém-Barabás 28-24 (13-13)
Budapest Bank-Békéscsaba – Szekszárd 23-22 (13-12)
Dunaújvárosi Regale Klíma – DVSC-Fórum 42-32 (21-15)

korábban:
Vác-Kiskunhalas 38-24 (21-8)

Röplabda

A Csepel hazai pályán három játszmában győzött a Sümeg ellen a férfi röplabda NB I szombati mérkőzésén.