Nemzetközi labdarúgás

Messi sztárklubokkal indít saját nemzetközi tornát

Kép forrása: Getty Images

Lionel Messi ismét történelmet ír – ezúttal nem a pályán, hanem azon kívül.

Az argentin klasszis bejelentette, hogy idén decemberben Miamiban elindítja saját nemzetközi utánpótlástornáját, a Messi Cupot.

A 16 éven aluli korosztály számára kiírt viadalon nyolc élcsapat vesz részt a világ minden tájáról.

A mezőnyben ott lesz Messi korábbi klubja, a Barcelona, valamint a Manchester City, az Inter, az Atlético Madrid, a Chelsea, a River Plate, a Newell’s Old Boys – ahol Messi gyerekként kezdett futballozni – és természetesen az Inter Miami, amelynek jelenleg is a játékosa.

„A jövő futballja itt lesz látható” – írta Messi az Instagramon.

„Ez a következő generációról szól, és fantasztikus napokra készülünk tele izgalmas programokkal. Remélem, tetszeni fog mindenkinek!” – tette hozzá.

A Messi Cup nemcsak egy újabb tornának ígérkezik, hanem egyfajta ünnepnek a fiatal tehetségek és a futball jövője előtt – méltó kezdeményezés a világ egyik legnagyobb játékosától.

 

Laporta elárulta, hogy mikor romlott meg a kapcsolata Messivel