Messi mesterhármas, Raphinha dupla – ez történt Dél-Amerikában

Kép forrása: Facebook/AFA - Selección Argentina

A három nagy mindegyike biztosan győzött Dél-Amerikában, ezzel tett egy újabb lépést a 2026-os világbajnokság felé.

Argentin szempontból varázslatos este volt a keddi, az Estadio Monumentalban, Buenos Airesben. Nemcsak azért mert a házigazda 6-0-ra legyőzte Bolíviát a világbajnoki selejtezőn.

Lionel Messi ugyanis mesterhármast jegyzett, pályafutása során a tizediket a nemzeti válogatottban.

Mindemellett még kiosztott két gólpasszt is, így a Copa América címvédője nagyon simán nyert és 22 ponttal vezeti a dél-amerikai csoportot. Fél lábban már ott van a következő világbajnokságon.

Az Inter Miami játékosa szerezte meg a vezetést a meccsen, kihasználva Bolívia védelmi hibáját az összecsapás 19. percében. Ezután Lautaro Martinez, majd Julian Alvarez növelte három gólosra az előnyt még az első félidőben.

A fordulás után pedig nem ért véget a gála. A 70. percben a negyedik gól Thiago Almada nevéhez fűződött.

A mérkőzés utolsó két találata, a 84. és a 86. percben pedig egyaránt Messitől született, aki 37 évesen ért el tehát tizedszer mesterhármast argentin mezben.

Peru a múlt héten megszerezte első győzelmét a sorozatban, de mindezt gyorsan el is felejthette, hiszen Brazília visszatalált a neki rendelt pályára és 4-0-ra győzött soros ellenfele ellen.

Estádio Nacional Mané Garrinchában, Brazíliavárosban rendezett mérkőzésen Raphinha két büntetőt is rúghatott, mind a kettőt értékesítette bizonyítva, hogy kár lenne még a légiósokat mellőzni a Selecaóból. Rajta kívül Pereira és Luiz Henrique volt eredményes.

Brazília ezzel már negyedik a vb-selejtező tabelláján.

Kolumbia pedig második, mert ugyan a hosszú veretlenségét elvesztette a csapat, de Chile ellen ismét parádésan játszott. A Premier League gólfelelősei pedig mind-mind betaláltak. Hiszen Luis Diaz, Jhon Duran, Luis Sinisterra és gólt szerzett. Rajtuk kívül Davinson Sanchez a Galatasarayból vállalt még egyet.

Uruguay ismét csak szenvedett és ezúttal sem szerzett gólt, zsinórban ez már a negyedik vb-selejtezője volt a gárdának, amikor nem vette be az aktuális ellenfele kapuját. Egy pontos sikerült így is összekaparni. Vagyis Bielsa válogatottja 16 pontjával a harmadik.

Paraguay 2-1-re legyőzte Venezuelát, ezzel először áll direkt kijutást érő helyen. A venezuelai válogatott jó kezdés után az utolsó öt meccsén nem tudott nyerni, így visszacsúszott a hetedik helyre, amely még pótselejtezőt sem ér.

Novembertől kezdődhet a selejtezők második fele.

Dél-amerikai vb-selejtező, 10. forduló:

Argentína-Bolívia 6-0 (3-0)

Brazília-Peru 4-0 (1-0)

Paraguay-Venezuela 2-1 (0-1)

Uruguay-Ecuador 0-0

Kolumbia-Chile 4-0 (1-0)

Az állás: 1. Argentína 22 pont, 2. Kolumbia 19, 3. Uruguay 16 (13-6), 4. Brazília 16 (15-9), 5. Ecuador 13 (6-4), 6. Paraguay 13 (4-4), 7. Bolívia 12, 8. Venezuela 11, 9. Peru 6, 10. Chile 5