Nemzetközi labdarúgás

Messi: legutóbb szerencsénk is volt, de újra megpróbáljuk

Kép forrása: Julian Finney/Getty Images

Lionel Messi kiemelte, a világbajnokság lebonyolítási rendszere olykor kegyetlenségeket is tud szülni, ezért a szerencse nem elhanyagolható szempont.

Lionel Messi szerint Argentína neki fog menni a címvédésnek a 2026-os világbajnokságon, de a kapitány hangsúlyozta: a torna kimenetele sokszor egyetlen részleten, akár egy tizenegyespárbajon fordul.

Az argentin válogatott 2022-ben Katarban világbajnok lett, és a csapat magja a következő tornára is együtt maradt, így természetes, hogy a dél-amerikaiak az esélyesek között szerepelnek Észak-Amerikában is. Messi a friss nyilatkozataiban ugyanakkor nem ígérgetett, inkább a vb-k sajátos kegyetlenségét emelte ki.

„Igen, azt gondolom, ez egy olyan csapat, amely megpróbálja újra, mindent belead és keményen küzd. De apró részletek is kiejthetnek; bármelyik ellenfél gondot okozhat” – fogalmazott az Albiceleste csapatkapitánya.

A nyolcszoros aranylabdás külön is visszautalt a katari menetelésre, ahol a döntőig vezető útja több alkalommal is hajszálon múlott.

„Világbajnokságot nyerni nagyon nehéz. A labda eltalálja a kapufát és kifelé pattan, vagy befelé – és már vége is az utadnak. Eljuthatsz tizenegyesekig, és vagy nyersz, vagy kiesel. Az előző vb-n szerencsénk is volt, mert Hollandia és Franciaország ellen is büntetők döntöttek, és ott Dibu Martínez segített minket” – mondta Messi.

Az argentinok helyzetét erősíti, hogy az utóbbi években stabil játékrendszerrel és széles kerettel dolgoznak, ugyanakkor az immár 48 csapatos vb-formátum a nagyok számára is több buktatót rejthet: egy rossz nap, egy kiállítás vagy egyetlen megingás is végzetes lehet.