Mesébe illő Messi-kapásgól, Neymar-dupla – videók

""

Mexikó Javier Hernández büntetőgóljával jutott előnyhöz az első félidő közepe táján 82 ezer néző előtt, a Dallas Cowboys NFL-csapat stadionjában, majd a 70. percben egy kontra végén Hector Herrera is az argentinok hálójába zúdította a labdát egy kontra végén.

A vb-ezüstérmes nem éppen szokványos támadóhármassal kezdett, Messi két segítője közül az egyik Carlos Tévez, a másik az Atlético Madrid fiatal reménysége, Ángel Correa volt. Nem is ment a gólszerzés egészen addig, amíg Lavezzit és Agüerót be nem állították.

A két cserecsatár hozta össze a szépítő gólt a 85. percben, de a meccs legszebb jelenete még hátravolt. Négy minutummal később Agüero löbbölt be Leo Messinek, aki mellel maga elé tette, majd kapásból, a levegőből továbbított a hálóba a kapus lábai között (2-2).

Brazília szerencsés góllal jutott vezetéshez a Yankees Stadionban, a házigazda Egyesült Államok ellen, Willian beadása után Hulk elé pattant a labda a kapufáról, és a Zenit-csatár nem kegyelmezett.

Neymar félidei becserélése után valósággal megtáltosodott a selecao, a Barca-zseni a sajátmaga által kiharcolt tizenegyesgól után Rafinha találatának is részese volt (tőle indult az akció), majd éppen Rafinhától kapta a labdát önmaga második, a brazilok negyedik villanása előtt.

A Team USA erejéből csak a becsületgólra futotta, de milyen becsületgólra?! Danny Williams 25 méterről ágyúzott Marcelo Grohe hálójába a 91. percben.

Barátságos mérkőzések
Argentína-Mexikó 2-2 (Agüero 85., Messi 89., ill. J. Hernández 19. – 11-esből, H. Herrera 70.)

USA-Brazília 1-4 (D. Williams 91., ill. Hulk 9., Neymar 51. – 11-esből, 67., Rafinha 64.)

További eredmények: Kolumbia-Peru 1-1 (New Jersey), Venezuela-Panama 1-1, Costa Rica-Uruguay 1-0, Ecuador-Honduras 2-0.