Vízilabda

Merész András: "a csapatszellem kiemelendő, ez kellett a mostani győzelemhez"

A második napon Merész András alakulata 14-13-ra nyert az A csoportban. A hazai szövetség beszámolója szerint akárcsak az első körben, most is az utolsó másodpercekben szerzett góllal győzött a magyar együttes, amely végig szoros meccset játszott a házigazdák legjobbjaival. A második nyolc percben ugyan 6-3-ra, majd 7-4-re is megugrottak Takács Orsolyáék, 7-7-nél azonban a kínaiak beérték őket. A félidőben 8-7 volt a magyaroknak, ám a vendéglátók a harmadik negyedben a kétezer néző nagy örömére átvették vezetést. A tavaly Eb-bronzérmes, az olimpián negyedik vendégek azonban 9-10 után fordítottak, majd a 12-11-et követő kínai egyenlítés után is tartották a lépést az olimpiai ötödik helyezettel (13-13). A véghajrában pedig – akárcsak az első nap az oroszok ellen – ismét Szűcs Gabriella lőtt gólt, ezúttal kilenc méterről, és kialakította a 14-13-as végeredményt.

Merész András szövetségi kapitány: "A harmadik negyedben elég mély hullámvölgybe kerültünk, de azért megmutattuk, hogy innen is van visszaút. A csapatszellem kiemelendő, ez kellett a mostani győzelemhez – ami nagyon fontos a későbbiekre nézve."

Az oroszokat vasárnap 13-9-re legyőző amerikaiak ellen a csoportelsőség lesz a tét az utolsó körben, hétfőn – ehhez mindenképpen nyerni kell, még ha büntetőkkel is.