Tenisz

Melzer megverte Nadalt

A 13. helyen kiemelt Melzer az ezt megelőző körben 6:3 7:6-ra verte a spanyol Gimeno-Travert. Az osztrák játékos remek formában teniszezik az idén, mind egyéniben, mind párosban jól szerepel a versenyeken. A világranglistán az előkelő 12. helyet foglalja el. A világelső Nadal 6:4 6:1-es találkozót játszott a svájci Stanislas Wawrinkával, így simán jutott a legjobb 16 közé Sanghajban.

Az első szettet Melzer nagyon simán, 6:1-re nyerte. Nadal válasza az elveszített első játszmára egy love game volt a második szett elején. A spanyol jó adogatásainak és ellenállhatatlan returnjeinek meglett az eredménye. A második szettben fej-fej mellett haladtak, Melzer agresszív játékkal tartotta folyamatos nyomás alatt Nadalt. A spanyol klasszis 3:2-nél elvette ellenfele adogatását, így az állás 4:2-re módosult a javára. Ezt követően hozta a saját szerva game-jét, így Melzernek a szettben maradásért kellett adogatnia. Sikerült szépítenie, azonban a szett végül Nadal javára dőlt el.

A harmadik játszmában Melzer elvette Nadal adogatását, és szerválhatott az 5:2-es vezetésért. Miután semmire hozta a játékot, ellenfele a meccsben maradásért volt kénytelen adogatni. A világelső ásszal hárította az osztrák brék-labdáit, és nem hagyta, hogy Melzer 5:2-nél befejezze a találkozót. A következő játékban azonban már a világelső is kevés volt ahhoz, hogy megállítsa Melzert, így a végeredmény 6:1 3:6 6:3 lett az osztrák teniszező javára. Nadal tehát búcsúzott, és Jürgen Melzer jutott tovább a negyeddöntőbe.