Mainoo végre hátat fordíthat a Manchester Unitednek?
Egyelőre csak ideiglenesen, hiszen januárban maximum egy kölcsönadásról lenne szó. De Mainoo számára mindez nagy megkönnyebbülés lenne
Ugyanis a szövetségi kapitány korábban már közölte vele, hogy csak akkor számíthat a világbajnoki keretbe kerülésre, hogyha folyamatosan játszik. Thomas Tuchel feltétele pedig sürgetővé tette Mainoo számára a távozást Manchesterből.
Ez pedig találkozik egy másik klub akaratával.
Ugyanis a Napoli szeretné megszerezni januárban Mainoo játékjogát. Csakhogy a United szándékai sem egyértelműek.
A szerda hírek szerint a középpályás rajta van azon az ötös listán, akiket elengedne a klub egy fél évre játszani és fejlődni. Azonban más források szerint mégis megtartanák.
A két verzió közül az elsőre utal az is, hogy Mainoo nem játszott a Manchester United-West Ham találkozón. Ez pedig csak erősíti azt a verziót, hogy távozik az Old Traffordról. Főleg azt is figyelembe véve, hogy Ruben Amorimnál augusztus óta nem volt kezdő.
Az olasz bajnok Napoli nagyon szívesen vinné. Hiszen Antonio Conte gárdájának eddig Scott McTominay és Rasmus Højlund esetében is nagyon bejött a Manchester Unitedtől igazolás.
A La Repubblica információja szerint az olaszok pénzügyi lehetőségei is egybecsengenek az angolok elképzeléseivel. Mert a Napoli csak kölcsönben gondolkodik. De rögtön az átigazolási ablak nyitásakor szeretné megszerzni Mainoo-t. Hiszen Kevin de Bruyne kihagyásra kényszerül sérülés miatt.
Ez viszont azt is jelenti, hogy a United van előnyösebb helyzetben. Mert akár ki is várhat, amíg nem kap egy jobb ajánlatot a játékosáért.