Megvan az első! Történelmet írt a Dallas Mavericks

Az, már korábban eldőlt, hogy a történelem nem ismétli meg önmagát, hiszen a két csapat 2006-os döntőjében a Miami Heat 4-2-es összesítéssel szerezte meg története első bajnoki címét. Nos, az eredmény nem változott, viszont a győztes kiléte igen, ugyanis a finálé hatodik mérkőzését, amelyet vasárnap rendeztek meg Miami-ban a Dallas Mavericks nyert meg, így a franchise 1980-as megalapítása óta első alkalommal nyerte el a Larry O’Brien bajnoki trófeát.

Az első negyed jól kezdődött a Miami Heat számára, ugyanis LeBron James egy triplával nyitott, ennek ellenére a szép lassan játékba lendülő Dallas Mavericks kezdte átvenni a mérkőzés irányítását. A fordulópont 2:29 percnél következett, ekkor Shawn Marion két pontosával, már 25-24-re a Dallas vezetett. Dirk Nowitzkiék nem engedték ki a kezükből az irányítást, így 12 perc játék után 5 pontos előnyre tettek szert.

Az első negyedben a Miami, míg a másodikban a Dallas kezdte meg a pontgyártást. Ian Mahinmi révén, már 7 ponttal vezetett a Mavs. Kevesebb mint három perc játék után, már 12 egység volt a Dallas előnye, majd következett Eddie House (Miami Heat) három pontosa, amivel magára talált a hazai csapat. A Heat pillantok alatt ledolgozta hátrányát, 40-39-nél House újabb triplája után, már a Miaminél volt az előny. A negyedet ugyan a Heat nyerte meg 3 ponttal, de a Dallas 53-51-re vezetett.

A harmadik felvonás Dirk Nowitzki kétpontosával kezdődött, majd Chalmers és Bosh révén a Miami 56-55-re vezetett. A két csapat szinte végig fej-fej mellett haladt, de mindig a Dallasnál volt az előny. A Miami valamivel több mint két perccel a negyed vége előtt tört meg (72-69). Jason Terry kétpontosa után a Dallas bedarálta ellenfelét, ugyanis a vendégek 7, míg a hazaiak 2 pontot dobtak az utolsó percekben.

Az utolsó negyednek 9 pontos előnnyel vághatott neki a Dallas, amely végig a kezében tartotta a mérkőzés irányítását. Az utolsó játékrészben a Heat képtelen volt a Mavs közelébe kerülni. A floridai alkulat játékára nem csak a hitehagyottság, de a pontatlanság is jellemző lett, így a Dallas Mavericks megérdemelten nyerte meg a mérkőzést 105-95-re és szerezte meg története első bajnoki címét.

A döntő legértékesebb játékosának a lázzal és szakadt ínszalaggal (középső ujja) játszó Dirk Nowitzkit választották meg. A német 39 perc alatt 21 pontot és 11 lepattanót szerzett.

NBA Döntő
Nagydöntő, 6. mérkőzés
Florida, Miami, American Airlines Arena

Miami Heat               27  24  21  23    95
Dallas Mavericks    32  21  28  24   105
Miami Heat: Chalmers 18/6,.Wade 17, Anthony, Bosh 19, James 21/6. Csere: Haslem 11, House 9/9, M. Miller, Ju. Howard Vezetőedző: Erik Spoelstra
Dallas Mavericks: Kidd 9/6, Barea 15/3, Chandler 5, Nowitzki 21/3, Marion 12. Cs: Terry 27/9, Stevenson 9/9, Cardinal 3/3, Mahinmi 4 Vezetőedző: Rick Carlisle
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-2 a Dallas javára