Megtörik Shevchenkóék az angol védelmet?

A labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőinek egyik mérkőzése az Anglia-Ukrajna találkozó lesz a római Stadio Olimpico stadionban.

A mérkőzés előtt  a papírforma Anglia győzelmét ígéri, de vajon ez így lesz?

A legjobb eredményei a csapatoknak az Európa-bajnokságok történetében.

Anglia válogatottja 1988 óta csak egyszer hiányzott a kontinenstornáról. (2008-ban), a legjobb eredménye eddig az 1980-ban elért bronzérem volt. 1996-ban ők rendezték a kontinenstornát, ahol elődöntőig jutottak, a fináléért Németországgal szemben estek ki.

Ukrajna először 2012-ben szerepelt Európa-bajnokságon, igaz társházigazdaként. Ezeken a mérkőzéseken egy győzelem mellett két vereséget szenvedtek el a csoportkörben. (Angliával is egy csoportban voltak, azon a találkozón 1-0-ra kikaptak.)

Út a negyeddöntőig

Az ukrán válogatott bátor csapat benyomását keltette a csoportkörben, annak ellenére, hogy csak 3 pontot szereztek, ott voltak a négy legjobb csoportharmadik között. Ötgólos találkozón kikaptak a hollandoktól, legyőzték Észak-Macedóniát, majd kikaptak Ausztriától. Az egyenes kieséses szakaszban a svédek ellen egy őrült mérkőzésen győztek hosszabbítás után.

Sport365.hu – Glasgow-i dráma. Sérülések, kapufák, hosszabbítás, ukrán öröm

Az ukrán válogatott hosszabbítás után 2-1-re legyőzte Glasgow-ban a svéd csapatot a részben budapesti rendezésű labdarúgó Európa-bajnokság utolsó nyolcaddöntőjében, kedden. Európa-bajnokság, nyolcaddöntő: Ukrajna-Svédország 2-1 (1-1, 1-1, 1-1) – hosszabbítás után Glasgow, Hampden Park, … néző, v.: Daniele Orsato (olasz) gólszerzők: Zincsenko (27.), Dovbik (121.), illetve Forsberg (43.)

Beszjegyin mellett sérülés miatt kénytelen nélkülözni Ukrajna Olekszandr Zubkovot, a Ferencváros középpályását.

Magyar vonatkozásai a mérkőzésnek

Ha már a magyar vonatkozás szóba került egy számunkra elég kellemetlen bírói hiba is történt egy angol-ukrán mérkőzésen. A 2012-es Eb-n, ahol Ukrajna társházigazda volt, egy csoportba került a két csapat és 1-0-s angol vezetésnél helyzetbe kerültek az ukránok, amit egy angol védő kiollózott. A videófelvételekből később kiderült, hogy a gólvonalon túlról, amit az alapvonali bíró nem vett észre. Azt a mérkőzést egy magyar bíró Kassai Viktor vezette akinek azon a tornán az volt az utolsó mérkőzése.

Az angol válogatott az idei kontinenstorna csoportkörében 7 pontot szerzett, valamennyi mérkőzését a Wembley-ben játszotta le. A háromoroszlánosok ellenfelei ezen találkozók egyikén sem találtak be Jordan Pickford kapujába.

A nyolcaddöntőben egy igazi sláger következett az angol együttesnek. Gareth Southgate csapata Németország ellen lépett pályára, amelyen Sterling és Kane góljaival győzték le a Nationalelfet. Azon a találkozón ült utoljára a kispadon a németek leköszönő szövetségi kapitánya Joachim Lőw.

Sport365.hu – Megtört az átok! Sterling és Kane találataival Anglia legyőzte Németországot

A labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőinek záró napjának első mérkőzésén Németország és Anglia csaptak össze egymással. A két csapat legutóbb 2010-ben találkozott egymással világeseményen, akkor a németek nagyon simán 4-1-re győztek. A mérkőzést a holland Danny Makkelie vezeti. A találkozó a várakozásoknak megfelelően nagy iramban kezdődött, Kimmich beadását kellett Stonesnak mentenie.

Örökmérleg

A Szovjetúnió felbomlása miatt 1989-ig ez a két ország így ebben a párosításban nem találkozott korábban.

Először 2000-ben találkoztak egymással, akkor az angolok győztek 2-0-ra. Érdekesség, hogy azon a találkozón mindkét együttes jelenlegi szövetségi kapitánya játékosként szerepelt.

A két csapat világbajnoki selejtezőkön is találkozott. Ezeken az egy angol siker, két döntetlen és egy ukrán győzelem.

Az egyetlen ukrán siker tétmeccsen a 2010-es vb selejtező kijevi találkozóján született. Nazarenko góljával nyertek a sárga-kékek.

Legnagyobb sztárok

Az angoloknál akit ki lehet emelni egyértelműen Raheem Sterling. A Manchester City támadója az eddigi négy angol gólból 3-at szerzett. Az ukrán csapat játékát meghatározhatja az, hogy Zinchenko hogyan szerepel. A Manchester City játékosa a nyolcaddöntőben szerezte első gólját az elhalasztott Eb-n.

Borítókép: GettyImages