Amerikai sportok

Megszakadt a Los Angeles Kings rossz sorozata

Újra nyerni tudott a Los Angeles Kings az NHL-ben. A kaliforniai csapatnak, ez legutóbb három találkozóval ezelőtt sikerült, akkor a New York Islanderst ütötte ki. A mostani mérkőzésén nem is akárkit vert meg, ugyanis a Boston Bruins ellen sikerült megszakítani a rossz sorozatot. A rendes játékidő és a hosszabbítás is döntetlennel végződött, így a szétlövések döntöttek, ahol a Michal Handzus a hatodik körben szerezte meg a győzelmet a Kings-nek. Szintén, szétlövéssel nyerte meg a Keleti főcsoport csúcsrangadóját a Philadelphia Flyers. A tavalyi nagydöntő vesztese Washingtonban leckéztette meg a Capitalst. Az első két harmadban háromszor találtak a kapuba a csapatok, aztán az utolsó játékrészben megrázták magukat. A harmadban végig Flyers érezhette magát nyeregben, míg nem a találkozó vége előtt 29 másodperccel Eric Fehr kiegyenlített, így jöhetett a hosszabbítás, majd a szétlövés, ahol Danny Briere eldöntötte a fontos mérkőzés sorsát. Jelen pillanatban a főcsoportot a Washington vezeti 30 ponttal, de győzelmének köszönhetően a Flyers, már csak két pontra van lemaradva. A kanadai rangadón a Montral Canadiens otthon győzte le Toronto Maple Leafs csapatát. A hazaiak kapusa Carey Price idén harmadik alkalommal nem kapott gólt. Sorozatban tizenkettedik mérkőzését is elveszítette a ligautolsó New York Islanders, ezúttal a Florida Panthers volt túl nagy falat a szenvedő csapatnak. A Chicago Blackhawks csattanós válasza a tegnapi 2-7 után. A címvédő idegenben ütötte ki a Vancouver Canucks csapatát.