Halványan sem emlékeztetett a norvég válogatott arra az együttesre, aki mindhárom selejtezőmeccsét tisztességet parancsoló fölénnyel nyerte. Lehet, hogy szerepe volt ebben annak is, hogy három játékosuk gyomorrontás miatt kidőlt a sorból, mindenesetre nem tudták saját játékukat játszani a svédek ellen. Ami a norvég válogatott erőssége, a gyors indításból történő lerohanások most nem működtek, mert időben visszaért az ellenfél. A svédeknek sikerült szétzilálni a norvég védelmet, erre rátett egy lapáttal, hogy Lunde se brillírozott a kapuban, ellenben Per Johansson együttesének minden bejött, ezért már az elején elhúztak 6-2-re, amit csak fokoztak. Hiába volt a második félidőben norvég oldalról kapuscsere és ezzel együtt valamivel több hárított labda, 21-13-ra is vezettek már a svédek. A házigazdák ugyan feljöttek 22-18-ra, ám egyenlíteniük nem sikerült, ötgólos vereség lett a vége, és ezzel a mi elődöntős reményeink is egyre inkább szertefoszlani látszanak.
Ha kedden megverjük a hollandokat és a franciák az eddig meglepetésre brillírozó svédeket, akkor még van esélyünk a legjobb négybe kerülésre. De valljuk be, nem áll jól a szénánk, ugyanis a világbajnoki második helyezett gallok mostani harmatgyenge szereplését látva nem rájuk fogadnánk, tehát a realitások talaján maradva, egy Hollandia elleni győzelem után a hat közé jutás elérhető a magyar válogatott számára.
Lillehammer, Vezette: Guszeva, Vartanjan (oroszok).
SVÉDORSZÁG: Kain, Grubbström (kapusok), Boson 1, Flognman 2, Gulldén 3 (2), Hagman, Helleberg 1, Islas Helgesson 2, Johansson, Roberts, Rosengren, Torstenson 7 (2), Wallén, Wallter, Wiberg 2, Wiel Fredén 6. Szövetségi kapitány: Per Johansson.
NORVÉGIA: Grimsbö, Lunde (kapusok), Alstad 5, Breivang, Frafjord 2, Hammerseng 2, Herrem 3, Larsen 1, Molid, Mörk 2 (1), Nöstvold 1 (1), Larsen, Oftedal 1, Riegelhuth 2 (1). Szövetségi kapitány: Thorir Hergeirsson.
Kiállítások: 8, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/3