Kézilabda

Megőrizte veretlenségét az MKB Veszprém

A BL első fordulója után újra összemérte erejét a Tatran Persov és az MKB Veszprém gárdája. Ezúttal a két csapat a Budapest Bank Férfi Liga sorozatába illeszkedő, ám annak eredményeibe nem számító Barátság Kupa nyolcadik játéknapján meccselt egymással. Az összecsapásból ezúttal is Mocsai Lajos tanítványai kerültek ki győztesen, dacára annak, hogy a veszprémiek több kulcsjátékosukat is nélkülözték (Vujin, Eklemovics, Peric, Pérez, Sulic). A mérkőzésen 8-8-ig fej-fej mellett a két alakulat, utána viszont ellépett az eperjesi csapat, és az első félidő közepén már négy góllal is vezetett a Tatran Persov (13-9). Mocsai Lajos időkérését követően rendezte sorait az MKB. Előbb egyenlített a vendég gárda (17-17), majd a játékrész végére az előnyt is magához ragadta (19-21). A szünet után a veszprémiek tartották a vezetésüket (22-25), majd kapkodóvá vált a játék, mind a két együttes rengeteget hibázott. A kapkodásból a házigazdák jöttek jobban ki, sikerült egyenlíteniük. Izgalmas végjáték következett, amiből a Veszprém jött ki jobban.

Az idényben eddig legszorosabb győzelmét elkönyvelő Veszprém sikerével továbbra is vezeti a Barátság Kupa tabelláját.

Tatran Persov – MKB Veszprém 35-36 (19-21)

Tatran Presov: Krupa – Marusek Tomas, Mazár 5, Urban 3, Géci, Krok , Kristopans 3, Babjak , Radcenko 2, Tumidalsky 2, Mikéci 1, Sobol 4, Menkovvic 2, Pekár 4 , Antl 9, Popcak, Dudás.

MKB Veszprém KC: Fazekas – Gulyás 1, Laluska 9, Terzic 10, Iváncsik G, Liszkai, Andorka, Lushnikov, Iváncsik T. 2 , Vilovski 5, Császár , Nagy K. 7 , Korazija 2, John.

Kiállítások: 12 perc + 1 piros illetve 14 perc + 2 piros

Hétméteresek: 4/3 illetve 3/2

(fotó:mkbveszprem.eu)