Megnehezítette a címvédő dolgát a Köbenhavn

Egy manchesteri csapatot már felülmúlt hazai pályán a dán Köbenhavn, a csoportkörben emlékezetes mérkőzésen 4-3-ra múlták felül a Unitedet. A címvédő már nehezebb feladatnak bizonyult.

Ruben Dias nevéhez fűződött az első lehetőség, a fejesét azonban hárítani tudta a hazaiak lengyel kapusa, Kamil Grabara. Nem sokkal később már tehetetlennek bizonyult, Phil Foden beadását Kevin De Bruyne váltotta gólra, 0-1 a City javára!

A félidő közepén kényszerű cserét kellett végrehajtania Pep Guardiolának: Jack Grealish megsérült, Jeremy Doku érkezett a helyére. Két perccel később a koppenhágaiak szlovák légiósa, Denis Vavro zörgette meg a lécet, majd Doku ívelését követően látványos mozdulattal próbálkozott Erling Haaland, de nem talált kaput.

A túloldalon Magnus Mattsson már pontosabb volt, 19 méteres lövése utat talált Ederson kapujába, ezzel 1-1-re módosult az állás.

Az első félidő végén Bernardo Silva szerzett labdát a dán csapat tizenhatosán belül, Grabara mellett az ötösről a kapuba talált, 1-2!

Az 54. percben Grabara védése kellett, hogy ne nőjön kettőre a vendégelőny, a túloldalon Aké mentett nagyot a csereként beálló Cornelius elől. A folytatásban Doku és Haaland is betalálhatott volna, de előbbinél a kapus mentett, utóbbinál a léc.

A végén De Bruyne szabadrúgásánál is résen volt a lengyel kapus, de a 90+3. percben már ő is tehetetlennek bizonyult, Foden és De Bruyne játszott össze, majd kilenc méterről előbbi lőtt a kapuba, 1-3.

Megküzdött a kétgólos előnyért a címvédő, kényelmes helyzetből várhatja a manchesteri visszavágót.

Borítókép: Mateusz Slodkowski/Getty Images