Megint Messi lett Miami hőse: gyönyörű góllal mentett pontot csapatának

A világbajnok kiváló formában kezdte az MLS új szezonját.

A nyitányon a Real Salt Lake elleni mérkőzésen (2-0) gólpasszt adott és az első gólra sem kellett sokat várni.

Ez már a második bajnoki mérkőzésen megtörtént. Az Inter Miami a Los Angeles Galaxy ellen lépett pályára és a 75. percben Joveljic találatával hátránya került. Az ellenfél a hosszabbításra megfogyatkozott, a hétperces ráadás pedig lehetőséget kínált a pontmentésre…

…és jött Messi a 90+2. percben! Egy másik korábbi FC Barcelona játékossal együtt gyönyörű akciót hajtottak végre. Ő és Jordi Alba kétszer is összejátszottak az ellenfél büntetőterülete közelében, mígnem a 36 éves játékos látványos góllal egyenlített.

Messi Alba

WHAT A GOAL! pic.twitter.com/LuYpsiAb2X

— Major League Soccer (@MLS) February 26, 2024

A miami csapat elérte célját, és nehéz helyzetben elvitt egy pontot Los Angelesből. Az előző diadal után négy pont a mérlege, és ebben a szezonban többre számít, mint az előzőben.

Messi 2023-ban az Interrel megnyerte a Ligakupát. Az MLS-ben a keleti konferencia tabellájának utolsó előtti helyét elfoglalva nem jutottak be a rájátszásba.

Borítókép: Getty Images