Kézilabda

Megint jött a szegedi rövidzárlat Szkopjéban

""

Az utóbbi idők pontatlan kihasználásait látva szokatlanul indított a Szeged, hisz a találkozó első gólja egy sikeresen végrehajtott Balogh-hetesből született. A tar jobbátlövő ezúttal is húzóembere volt a csapatnak, ráadásul jó formája az első percekben a másik két belső játékosra, a volt szkopjei Gorbokot pótoló Bodóra és az eddig gyengécskén teljesítő Skubéra, valamint a csereként beálló Bunticra is átragadt. Az egész játékrész a Pick zágrábi teljesítményét idézte, váratlan, technikás, lendületes megoldásokkal tartotta a lépést a Pastor-legénység a Karacic, Dibirov, Canellas és Sterbik Árpád fémjelezte macedónokkal. A 28. percben 13-15-öt mutatott az eredményjelző, mégis a Vardar mehetett előnnyel a félidőre (16-15).

A második játékrész elején tovább folytatódott a színvonalas játék, Buntic és Skube révén egészen a 47. percig olajozottan működött a Tisza-parti gépezet. Ekkor azonban a Kielce elleni összecsapáshoz hasonlóan újra beütött a kékmezes krach, két percen belül Cindric és az ihletett formában játszó Dibirov villant és háromra nőtt a differencia. Hiába kért időt Pastor mester, hiába javult fel újfent Balogh játéka, a gyermeteg hibákra, rossz helyzetkihasználásra kegyetlenül lecsapott a Szkopje, amely fórját megőrizve 30-27-re diadalmaskodott, így továbbra is őrzi 100 százalékos mérlegét.

A Szeged zsinórban második vereségét szenvedte el a BL-ben, négy fordulót követően 3 ponttal a B-csoport 5. helyét foglalja el. Ennek ellenére reménykedhetnek a szegedi szimpatizánsok: a csapatban bőven van ráció, lehetőség, mindössze az összeszokottság hiányzik még. A hibákat a jövő vasárnapi, Meshkov Brest elleni mérkőzésen lehet orvosolni.

Végeredmény, férfi kézilabda BL, 4. forduló:

Vardar Szkopje – MOL-Pick Szeged 30-27 (16-15)

Szkopje, 4000 néző. Vezette: I. Covalciuc, A. Covalciuc (moldávok).

Vardar Szkopje: Sterbik – Cupic 1, Maqueda 1, Dibirov 8/4, Abutovics, Canellas 1, Karacic 4. Csere: Milics (kapus), Sztojlov 2, Deveren 1, Marszenics 3, Cindric 5, A. Dujshebaev, Siskarjov 1, Borozan 3. Vezetőedző: Raúl González.

MOL-Pick Szeged: Sego – Pedro 2, Balogh 9/6, Skube 2, Gaber 2, Bodó 2, Källman 2. Csere: Sierra (kapus), Blazevic, Thiagus Petrus, Sostaric 1, Buntic 4, Bánhidi 3, Bóka, Obranovic. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Hétméteres: 4/4, ill. 6/6.

Kiállítás: 2, ill. 6 perc.