A papírformának megfelelően a Milan kezdte jobban a találkozót, Ibrahimovic és Aquilani riogatta lövésekkel a fehérorosz gárda kapusát, a hazaiak előbb Skavis, majd Bressan révén veszélyeztettek, eredménytelenül. Miután Aquilani kihagyta a mérkőzés addigi legnagyobb helyzetét, Ibrahimovic már nem hibázott. A 22 percben a svéd támadó tíz méterről a jobb alsóba lőtt, 0-1.

A bekapott gól alaposan megrogyasztotta a házigazdát, de a Milan erősödő fölénye nem hozott újabb gólt, így a szünetre egy gólos vendégvezetéssel vonulhattak a csapatok. A fordulás után aktívabbá vált a BATE, és ezúttal be is találtak az olaszok hálójába. A játékvezető meglehetősen véleményesen szabálytalannak ítélte Abate megmozdulását Koncevojjal szemben, a megitélt büntetőt Bressan váltotta gólra, 1-1.

A folytatásban a Milan támadott, Robinho Torres szerepében tetszelgett, a BATE pedig legszívesebben beküldte volna védekezni a gyúró-szertáros-takarítónő hármasfogatot is, és sikerült ikszre hozniuk a mérkőzést. Furcsa módon a meccslabdát a fehéroroszok hagyták ki, a 92. percben Skavis közeli löketét védte Abbiati. A döntetlennel a Barcelona járt a legjobban, amennyiben ma legyőzi a Plzent a csoport másik mérkőzésen, már biztos továbbjutónak tekinthető, a Milannak pedig nyernie kell a katalánok ellen a San Siroban, ha csoportelsőként szeretnének továbbjutni.

BATE Borisov-AC Milan 1-1

gól: Bressan (53) ill. Ibrahimovic (22)