""

A téli szünet utáni első mérkőzést rendezték a német bajnokságban, ahol a bajorok a második helyen álló Wolfsburggal találkoztak. A mérkőzés gyászszünettel kezdődött, a 20 éves wolfsburgi középpályás, Junior Mandala halála miatt.

Dieter Hecking csapata, ami 11 ponttal volt lemaradva a Bayern mögött a mérkőzést előtt, már a negyedik percben megszerezte a vezetést Dostnak köszönhetően. A holland csatár a félidő végén egy ragyogó találattal megduplázta csapata, és saját góljainak számát is, így 2-0-ás előnnyel mehettek a szünetre.

A második félidőben ismét duplázott egy wolfsburgi játékos, de most a belga Kevin de Bruyne. Ezután a Bayern nem tudott felpörögni, és bár Juan Bernat révén szépítettek, a 4-1-es vereségen ez sem tudott segíteni.

Ez volt a Bayern München legnagyobb arányú veresége 2009 áprilisa óta. Akkor is a Wolfsburg volt az ellenfél, bár akkor 5-1 lett a vége.