Mbappé nem játszik a szerda esti kupaelődöntőben

Újabb hiányzója lesz Carlo Ancelottinak szerda este, hiszen Kylian Mbappé sem lesz ott a Real Sociedad elleni találkozón.
Azonban ezúttal nem kell attól tartania Real Madrid szakmai stábjának, hogy Mbappé hosszabb időre esik ki. Hiszen nem egy sérülés akadályozza meg a szereplésben a kupaelődöntő első meccsén.
Ugyan Mbappé hétfőn egy kisebb műtéten esett át, de ezúttal ha fájdalmas is, de nem hosszú gyógyulást igénylő beavatkozásról van szó.
Hiszen a francia csatárnak eltávolították a krónikus fájdalmat okozó fogát.
Emiatt kedden kihagyta az edzést és végül szerdán a meccset is.
Ugyan Carlo Ancelotti korábban még úgy nyilatkozott, hogy Mbappé elutazik San Sebastianba. Azonban a csapat hivatalos keretébe már nem került be a francia.
A Diario AS beszámolója szerint Mbappé fogászati beavatkozása komplikáltabb volt, mint várták. Így az olasz mester inkább pihenőt adott neki erre az alkalomra.
📋✅ ¡Nuestros convocados!
🆚 @RealSociedad pic.twitter.com/vTZJc5dS4T— Real Madrid C.F. (@realmadrid) February 26, 2025
De nemcsak a Mbappé kapott pihenőt, hiszen Fede Valverde sem játszik majd az elődöntő első meccsén. Esetében érhető a pihenő, hiszen a múlt héten fájdalomcsillapítókkal játszotta végig a Manchester City elleni BL-visszavágót is.
Ami viszont megjósolható volt, hogy Thibaut Courtois ezúttal pihenni fog, így Andriy Lunin véd majd.
Így három kulcsjátékosa nélkül próbál jó helyzetben maradni a Real Madrid az kupa elődöntő első meccsén.
A kockáztatásra ezúttal nem volt szükség, hiszen a jövő héten nagyon fontos párharc következik a Bajnokok Ligájában az Atletico Madrid ellen. A hétvégi bajnokiról nem is beszélve.